Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt ajánlotok...

Milyen papagájt ajánlotok elsőnek?

Figyelt kérdés
Ara papagáj tetszik, de szerintetek elsőnek milyen? Vagy kezdőnek inkább ne?

2013. okt. 5. 16:05
 1/9 A kérdező kommentje:

És a legfotosabbakat ki se írtam :D :

Ara papagájjal mennyit kell foglalkozni naponta? Mert tudom, hogy nagyobb papagájokkal többet kell. Gyakorlatilag du. 6/7 órától tudnék vele foglalkozni, de inkább 6 -tól és 10 -ig. Vagy kezdésnek inkább kis testűt vegyek?

2013. okt. 5. 16:11
 2/9 Barátom vagy válasza:
Ninfa papagáj a legszebb szerintem és tud beszèlni
2013. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, estleg ara papagájokkal van tapasztalatod? Mert elsòsorban én azt szeretnék. És a nimfa neked így milyen volt kezdésnek?
2013. okt. 5. 17:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Kezdésnek én egy kisebb madarat választanék.Vagy hullámosat vagy nimfát.De én is inkább a nimfa mellett szavazok,mert nekem nimfáim vannak,így őket csak ajánlani tudom.

2013. okt. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Arát semmiképp, nem kezdőnek való!Az ára 200-250.000 forintnál kezdődik, rengeteget kell foglalkozni vele, hatalmas helyre van szüksége.

Hullámos papagáj, nimfa, ez a kettő, ami abszolút kezdőknek lett "kitalálva". :)

2013. okt. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy ara papagáj 250-300 ezer forintba kerül. A tartási költségei is elég magasak. Nagy röpde kell neki, de mégjobb egy külön madárház- madárszoba.

Naponta 5-10 órát kell vele foglalkoznod, mert elég értelmes állatok. Inkább olyan embereknek való, akik egész nap otthon tudnak vele lenni.(Például magányos idős emberek.)


Én is azt ajánlom, hogy kisebb madárral kezd. Mondjuk hullámos, vagy nimfa papagáj párral.


De ha a nagypapagájok tetszenek akkor valamelyik pyrrhura fajt ajánlom. Igaz, hogy méretileg nem nagyok, de egy csomó nagypapagájos tulajdonságuk van, és könnyen tarthatók.

Belőlük is egy párt ajánlanék.

Ha igazán szelíd madarakat akarsz, akkor legyenek kézzel neveltek.

2013. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Ennyi hülyeséget ritkán olvasni egyetlen oldalon!
2013. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Mennyi pénzed van? Van közeledben madarakkal foglalkozó állatorvos? Biztonságos a lakásod? Mekkora helyet tudsz neki szánni? Mennyi időd van?


Ha megválaszolod a kérdéseket, akkor könnyebb. Nem mindegy, hogy van fél misid tökéletes otthont varázsolni egy nagyobb papagájnak, vagy csak egy huszasod van. Szóval érted. A kevés foglalkozási idő miatt, meg mindenképpen kelleni fog egy pár is...

2013. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 6. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!