Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet házi verebet tartani?

Lehet házi verebet tartani?

Figyelt kérdés
Kalitkában vagy röpdében gondoltam.

2013. okt. 19. 14:07
 1/8 Ádzsika ***** válasza:
0%
Nem hinném, hogy boldoggá tennéd vele szegénykét... :-((
2013. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
lehet csak tenni kell mellé egy macskát is
2013. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha ezen gondolkozol, akkor te is elég nagy házi veréb lehetsz.
2013. okt. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem, védett állat
2013. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán NEM védett az egyik legközönségesebb madár a Földön... A mezei veréb a védett nem a házi. Minden könyvben ezt írják. Az lehet, hogy a wikipedia azt írja, hogy védett de a wikipedia sok mindent nem megbízhatóan ír le sajnos... Egyébként a galambokat is röpdékben tartják.
2013. okt. 19. 15:55
 6/8 Ádzsika ***** válasza:
75%

Ha már úgyis elhatároztad, hogy mit fogsz tenni, akkor miért kérdezel?

Az ötlet nem jó, a madárkád boldogtalan lesz, vélhetően hamar el is pusztul. Hogy neked ebben mi a jó, nem értem.


A házi veréb igenis védett állat, 2001 óta.

Eszmei értéke ugyan csak ezer forint - de akkor is védett. Ha nekünk nem hiszel, olvasd el az alábbi cikket :


[link]

2013. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem 2009-es kiadású Schmidt Egon által írt könyvem van és abban az van, hogy nem védett... A mezei verébhez írja, hogy védett. Nem montam, hogy fogok tartani, ha nem lehet és nem jó neki. De pl. a vörös mókus is védett mégis tartják... Sajnos!
2013. okt. 20. 10:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A házi veréb (ahogy helyesen írják az előttem válaszolók) védett. Ne egy több mint 10 éves könyvben nézd, mert évente változhat, hogy mik kerülnek fel a védett madarak listájára (pont azért, mert évente vizsgálják az állományt és döntenek a védettségről ha szükséges). Egyébiránt pont az azt követő évben vált védetté: a 13/2001. ( V. 9.) KÖM rendelet alapján.
2013. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!