Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit raktok a kalitka aljára?...

Mit raktok a kalitka aljára? Hullámpapír, sóder, újság? Milyen sűrűn kell takarítani?

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
a legjobb ha újságpapírt rak)z és rá boltban vett madárhomokor mert abból a madarak esznek mert az segíti az emésztésüket, és ha ismeretlen eredetű hoMokot raksz be attol megbetegedhet a papagáj.
2013. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ádzsika ***** válasza:
A válaszhoz tudni kéne, hogy milyen madárról beszélünk és mekkora a kalitka.
2013. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kanári és 2 madár van benne.
2013. okt. 22. 18:32
 4/9 Ádzsika ***** válasza:

Hogy két madár van benne, azzal még nem mondtad meg, hogy mekkora a kalitka. :-))


Kanári-ügyekben végképp nem vagyok illetékes, de azt elmondanám általánosságban, hogy újságpapírt sose tennék a kalitkánkba, mert piszkos, a festéktől büdös, és vélhetően mérgező is, szintén a festék miatt. Nálam szalvétákból vannak a lepedők: ez talán nálad is megoldható, ha nem túl nagy a ketrec. (Nálam két darab 33x33-as szalvéta elég lepedőnek.) Esetleg a szalvéta ALÁ tehetsz újságpapírt (bár büdösnek úgy is büdös), de közvetlenül ne érintkezzenek vele a madárkák! (Az enyémek SOHA nem repülnek le a kalitka fenekébe: ha a tieid szeretnek ott időzni, akkor valószínűleg nem jó megoldás a szalvéta, mert nem elég stabil.)


A lepedőt én naponta kétszer cserélem, reggel és este, az ülőbotokat pedig naponta lemosom nedves papír zsebkendővel. (Ha szükséges, napközben is eltüntetem a rossz helyre sikerült pottyantmányokat.) A kalitkát havonta zuhanyozom, minden berendezési tárgyával együtt.

2013. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem több pár kanárim van. (És más madaraim is.)


Én újságpapírt használok a kalitok aljára, mert az könnyen tisztántartható.(Hetente cserélem.)


Madárhomokot nem adok neki, de helyette kapnak "Prestige grit"-et egy külön edényben, amit igény esetén újratöltök.

2013. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ádzsika ***** válasza:

Hetente cseréled az újságpapírt, Kedves Előttem Szóló???

Ráadásul több madarad van egy kalitkában? (Ha jól értem...)

De hát akkor miben élnek azok a szegény szárnyasok?

Én naponta kétszer cserélek lepedőt két kis hullámos alatt, de hidd el, hogy mindig van mit eltakarítani! Nézni se bírnám alattuk egy teljes hétig a koszt!

2013. okt. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ádzsika, gondolom te nem 1-1,2 méter hosszú kalitokban tartod a madaraidat.


Kicsit túlzásnak tartom azt is hogy naponta kétszer takarítasz szerencsétleneknél.

Én azért hagyok némi nyugalmat is az állataimnak, nem zargatom őket naponta többször is egy ilyen procedúrával.


Sőt kapaszkodj meg, ha fiókáik vannak előbb megvárom az első kritikus szakasz végét, és csak utána takarítok. Ilyenkor, van hogy egy hétnél is ritkábban történik meg.

(Persze ahogy nőnek a fiatalok a fészket és a kalitot is gyakrabban tisztítom.)



De gondolom a te madaraid szelídek és a takarítás időszakára ki vannak engedve a lakásba. Nem kell őket hajkurásznod.

2013. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én állatboltban vett homokot szoktam beletenni(az azért is jó,mert a benne lévő homokszemeket ha megeszi a madár,segít felőrölni a táplálékot). Az újságpapír nem jó,mert ha a madár kicsippentene belőle egy darabot,abban el is pusztulhat,ha megeszi. Kb.3 naponta érdemes kitakarítani.
2013. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 kanárim van,úgyhogy átérzem a helyzetet.
2013. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!