Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek ivarérett már az...

Szerintetek ivarérett már az új nimfám? Kép lent.

Figyelt kérdés

Az eladó szerint hím de a korát nem tudta, viszont az tuti hogy fiatal mert a lába még rózsaszín. [url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]



2013. okt. 22. 15:18
 1/7 Ádzsika ***** válasza:

Nagyon okos embertől vehetted a madaradat, ha a lábacskák színe alapján állapítja meg a madárka életkorát. Amelyiknek rózsaszín a lába, annak vénségére is rózsaszín lesz, amelyiknek meg szürke, annak pici korában is az.


A feltöltött kép nem látható.

Ezek szerint ugyanaz vagy, akit már délelőtt is figyelmeztettem?

2013. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
bocsi itt a jó kép [link]
2013. okt. 22. 15:37
 3/7 Ádzsika ***** válasza:

Ezen a képen gyakorlatilag semmi nem látható. :-))

Soha ne fényképezz ablakkal szemben, mert abból nem lesz élvezhető fotó!


De nem hiszem, hogy kép alapján válaszolni fog valaki a kérdésedre... A madárka életkorát kellene tudni, az volna a (nagyjából) biztos támpont.


Mindenesetre szemből fényképezd Ő Uraságát, úgy adhat segítséget a kép a nem és (talán) az életkor meghatározásához. Nem írom le még egyszer, hogy minek kéne látszani: olvasd el, amit a másik nimfásnak válaszoltam, aki a madárkái nemét szeretné tudni.


Egyébként gyönyörű a madárkád, szeresd nagyon!!! :-))

2013. okt. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

(Ez a kép elég, egy hozzáértőnek.)


A madarad hím nemű, és minimum 1 éves, tehát már ivarérett.

Sőt már teljesen kivedlett, tehát kicsivel el is múlt 1 éves.


A másik lehetőség, ami sajnos előfordúlhat a gyűrűzetlen madaraknál, hogy jóval magasabb az életkora.

Én ezért nem veszek soha ivarérett, zárt gyűrű nélküli madarat.

2013. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. okt. 22. 19:47
 6/7 Ádzsika ***** válasza:

A kérdésedre már megkaptad a választ a hozzáértő fórumtársunktól.


Én nem vagyok nimfás, de ezt az egyet véletlenül tudom: a második kép alapján én is csak arra szavaztam volna, hogy biztosan hím a madárka - pont azért, mert semmilyen mintázat nem látható a farka fonákján. A többivel úgyis hozzáértőhöz utaltalak volna - bár tartok tőle, hogy nimfák és hullámosok esetében csak azt lehet megállapítani az életkorról, hogy a madárka még nagyon fiatal vagy már nagyon öreg: hogy a kettő között kétéves vagy öt, azt felelősséggel meg nem mondja neked senki. De végül is csak az ivarérettség érdekelt téged, arra pedig az előttem szólótól megkaptad a választ.

2013. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A farok toll csíkozottságáról csak annyit mondanék, hogy az nem mindig szempont.

A vad színű hímeknek 8-10 hónapos, vagy akár 1 éves korukig megvan a "halszálka minta" .

Egyes színváltozatoknál(gyöngyös, tarka, lutínó, albínó...) pedig egyáltalán nem mérvadó.

2013. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!