Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A görény harapást túl élheti...

A görény harapást túl élheti egy tyúk?

Figyelt kérdés

Tartok dísztyúkokat, és a hétvégén arra ébredtem,hogy ordítanak az ólban.

Kimentem, először arra gondoltam,hogy elakarták őket lopni, de egy görény járt bent, 5 tyúk feküdt a földön, 1 eltűnt.

Az 5 közül 2 már halott volt,1 súlyos és 2 sokkos állapotban közepes vérveszteséget szenvedett.

A kettő már egész jól van, esznek,járnak, de egy még mindig nagyon nincs jól, egész nap fekszik, de néha eszik.

A nyakát mindhárom furcsán tartja a harapás miatt.

Ha veszett volt a görény akkor gondolom megdöglenek, de úgy egyébként van rá esély,hogy túlélik?Mert még mindig sokkos állapotban vannak,de én úgy látom,hogy javul az állapotuk.(annak az egynek a kivételével, bár én már tegnap temettem volna, mégis él még most is.)


2013. nov. 21. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
mondjuk egy állatorvos tudna segíteni ha kihívnád
2013. nov. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
jaja orvos!
2013. nov. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Őszintén.Egy tyúkkal mit tud csinálni?A sebet én is letudom kezelni, de itt a vérveszteséggel van a gond, továbbá az állatorvos költsége valószínűleg meghaladná a tyúkok árának a többszörösét is.
2013. nov. 21. 15:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha neked az állatorvos anyagi gondot jelent, akkor nem értem mi a kérdés.

Hogy belehalhat egy görényharapásba?? Igen, bele.

Ha az orvos mást nem tud tenni, azért azt megtudja neked mondani, hogy a tyúkod szenved fájdalmában, és jobb lenne ha agyoncsapnád, vagy esetleg tud adni valami védőoltást, amitől helyrejöhetne..

2013. nov. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A görény a tyúk vérét szívja ki, aztán pedig a tetemet elviszi oda ahol lakik és a tél folyamán elfogyasztja.

Mivel azonban 3 tyúk esetében nem végzett alapos munkát, és csak a vér megcsapolásáig jutott a diagnózis egyértelműen vérveszteség, azután a második gond a két fognyom méretű seb, illetve a sokkhatás.

Tehát ha az állatorvos nem tud nekik vért adni (ami elég valószínű) akkor azon kívül,hogy megtisztítja a sebet (amit már én megtettem) mást nem igazán tud tenni.

Viszont a kiszállásért és a vizsgálatért minimum 5 ezer forintot el fog kérni és ugyan ott vagyok.

Tehát nem elsősorban anyagi gond, hanem logika.

2013. nov. 21. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!