Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mért nem tojnak a hullámosaim?

Mért nem tojnak a hullámosaim?

Figyelt kérdés
Az egyik julius 27.-től van meg, ez a him.A nőstény úgy kb. augusztus 3-tól van meg.Legelőször még nem volt fészkük de most már van.Amikor találkoztak egybe megszerették egymást.A nőstény sokkal élénkebb....Amikor felnyitom a fészek tetejét van amikor bemegy és kirepül onnan.A him nem mer semmit se csinálni.Még nem tojtak tojást.Hogyan tegyen barátságosabbá nekik a fészket?
2009. nov. 19. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Ne piszkáld a fészküket,mert a fészeknek egy nyugodt helynek kell lennie.Ahol biztonságban érezhetik magukat,meg a tojásaikat.Tegyél a ketrec aljára száraz füvet,apró madártollakat hagy béleljék ki maguknak az odut.A fészeképítés serkenti a tojásrakást is.
2009. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a baj, hogy a hullámosok nem építenek fészket sosem!


Az odúba kell rakni forgácsot. De nekem mindig kitúrta a tojó és meguntam aztán nem raktam be semmit és mégis letojtak mindig!


Ennek a lényege nem itt van, hanem hogy mennyi idős a tojó és a hím?


Ha az időpont leírásával az életkorukat akarod elmondani, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy gyorsan szedd le az odút, mert szinte még egyik sem ivarérett, főleg nem tenyészérett!


Ez azt jelenti, hogy egy madár elérheti az ivarérett kort, de nem lesz utódja hiába tojik, mert nincs meg a megfelelő környezet a tojáson belül, hogy egy madár életre keljen benne!


Egy hullámos fél évesen ivarérett szokott lenni, de csak egy évesen lesz tenyészérett.


Szóval szerintem szedd le az odút és majd nyár elején rakd újra fel, hogy mindig egészségesek legyenek a madaraid!


Ha most le akarod tojatni, akkor hamar halálra vannak ítélve!

Gyorsan kikészítik a szervezetüket!


A másik, hogy kb 4 költés után, amikor már ősz van ismét hagyd őket pihenni tavaszig, hogy kipihenjék a költések fáradalmait és ismét egy jó év következzen!


Hiába akarnak még tojni nem szabad engedni!

2009. nov. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a felettem irónak hogy segitett.DE amikor megvettem már elég érettek voltak és most már a viaszhártyájuk is a felnőtt kort mutatja.Igen,raktam bele fűrészkorpát.Hogy jobb?ha világosság van az odúba vagy sötétség?
2009. nov. 23. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy a viaszhártyájuk már elszíneződött nem jelenti azt, hogy tenyészérettek.


Az odú legyen annyira sötét, hogy lássanak benne, de semmilyen fény ne menjen bele közvetlenül, mert az minden madár rémálma, ha a rejtekhelyük világos!

2009. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!