Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem tojik a hullámos...

Miért nem tojik a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
a hím kb. 2 éves, a tojó kb. 1. A hímet kézzel neveltem, mai napig is kiveszem s a vállamra ültetem. Kb. hetente szoktam nekik lágyeleséget adni, általában főtt tojás fehérjét. Eszik, egyszerűen imádják, de még mindig nincs nekik tervben a költés. Van odu is minden ami kell, nem kicsi a kalitka sem, köles az mindig be van téve, lehet hogy ez a baj? Az utóbbi időben nézegetek bele az oduba, behordták a tollat, pihe puha minden, a tojo rendszeresen bejár, a hím is, de ő ritkábban, ő általában oda ül az odu rudjára és folyamatosan beszél a tojohoz, eteti is. Mit adhatnék nekik, esetleg vegyem ki a kölest? Előre köszi a válaszokat/tanácsokat! :)

#papagáj #tojó #költès
2013. nov. 23. 11:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ha bejárnak az oduba akkor már le is tojik hamarosan a tojó. Nálam pont ma lett meg a 2. tojás a hullámosok alatt :) ők is mászkáltak már be az oduba egy hónapja is, főt tojást, zöldséget, füvet rendszeresen kaptak, a forgácsot kihordták szinte az egészet az oduból és ezután max egy héttel meglett az első tojás alattuk.


De nekem is van egy pont olyan párom mint neked. Kézzelnevelt hímem van 2, az egyik elfogadta a tojót, már oduznak, a másik egy nimfa fiúba szeretett bele hiába van mellette 2 hullámos tojó is, neki csak a nimfa tetszik..ez a nagy baj a kézzelneveltekkel..nincsenek tisztába azzal, hogy mik is ők valójában.

2013. nov. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!