Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek is állatkínzás...

Dávid kérdése:

Szerintetek is állatkínzás kis kalitkában tartani madarat?

Figyelt kérdés

Persze aki mindennap kiengedi,megröpteti, akkor majdnem teljesen mindegy, h mekkora kalitkában van!

De nézni sem bírom, amikor valaki egy szál madarat magányosan tart egy szűk kalitkában és rá se néz..


2009. nov. 19. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Az enyémnek is viszonylag kicsi a kalitkája, de gyakorlatilag csak enni és aludni jár be, és valamiért mindig a szűk helyeket akarja felfedezni, de bármikor röpködhet a szobán belül. Ha valaki rá se néz, annak nem való nem csak madár de semmilyen háziállat se.
2009. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Persze,hogy az. csak akkor nem ,amit te is irtál,ha kiengedi hoszabb időre pl az egyik ex barátom papagája a szobájában lakott,mindig nyitva volt a kalitkája,egy idő után magától visszarepült (és csak oda piszkitott) .nem volt nagy a kalitka,d emivel gyakorlatilag a madár akkor jöhetett ki és anniyt repkedett amennyit kedve szottyant,nem volt állatkinzás sőt arany élete van még ma is a madárkának:)
2009. nov. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
nekem 2 éve van egy verebem és normálisan adok neki enni inni! Akkor mit gondoltok arról hogy a hullámos papagályokat tömegzsámra tartják kalitkában, ketrecben! Azoknak az állatoknak az kell mert szabadon egy-kettő elpusztulnak!
2009. nov. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

A rabság önmagában is elég kínzó dolog. Gondolj csak bele, ha egy embert minden nap csak negyed órára engednek ki a börtönből, az sosem fogja magát szabadnak érezni. Nem csak a kalitka mérete számít, hanem az is, hogy ingerszegény a környezet. Egy állat is tud nagyon unatkozni. Érdemes sokszor átvinni a kalitkát új helyre, ahol más és más dolgokat láthat a madárka. Én nagy állatbarát vagyok, de csak is kizárólag olyan állatot tartok aminek a fajra jellemző igényeit ki tudom elégíteni. Az én esetemben ez egy kutya. Nálunk Ő családtagnak számít. Sajnos csak 800 négyzetmétere van a szabad mozgásra. Míg más kutyájánál ez egy álom kategória ,de én igyekszem a legtöbbet adni neki, hisz annyi ragaszkodást és barátságot kapok tőle amit nem tudok eléggé viszonozni. Egy madárnak a repülés a mindene, ne korlátozd ebben ! Segíts neki ahogy csak tőled telik. De mindez semmit sem ér, ha nincs egy társ akivel megoszthatja a napi csiripelést. Nézz utána, hogy mikor is keresik egymás társaságát....csak szaporodáskor vagy esetleg egész évben együtt vannak a párjukkal. Egy állat az voltaképp ugyanolyan mint egy gyermek. Igényekkel, érzésekkel, ezek kielégítése a gazdi feladata.


Laci(41)

2009. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Az az igazság, hogy IGEN! Egy madárnak nem tudsz elég nagy kalitkában tartani, hiszen ha belegondolsz azok azért madarak, hogy szabadon repülhessenek. :) A legjobb amit tehetsz, hogy röpteted a szobában és minél nagyobb ketrecben helyezed el. Olcsón is vehetsz, pl a vaterán, vagy egyéb helyen. Üdv. :)
2009. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Az én 1 éves nálam született kézszelíd kis nimfám ma a párnámon aludt mellettem. :-)


Amúgy bár itt még nem merült fel, de vannak, akik egyáltalán a madártartást ellenzik, csak arra nem gondolnak, hogy vannak olyan fajok, amik nem léteznének már, ha a madártartók nem kezdik őket rabságban tenyészteni, mert természetes élőhelyükön kipusztultak, levadászták őket... Illetve 1-2 éve olvastam egy cikket fecskementőkről, akik egy csapat fecskét mentettek meg a pusztulástól ősszel.

Utaztatni meg kifejezetten kis kalitkában szoktak madarakat, mivel ha hirtelen történik valami, és a madár megijed, nem tud kárt tenni magában így. Persze ez is csak arra az időre szól és biztonsági okokból, mint kocsikban nekünk a biztonsági öv.

2009. nov. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De jó ilyen kommenteket olvasni!:)
2009. nov. 21. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!