Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet egy éppen tokosodó...

Hogy lehet egy éppen tokosodó galambfiókát megetetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van 3 galambfiókám, amelyből 2 testvér, ők éppen hogy tokosodnak, a harmadik nagyobb, kb libatojás mérető, neki már éppen nőnek a tollacskái. Szülők nélkül vannak, a kérdésem az lenne, hogyan tudom őket megetetni? Hiába nedvesítek be búzát, kukoricát, nem esznek, csak az ujjamat ütögetik. Csinált már valaki ilyet? Nevelt már valaki szülők nélküli galambot? Tudnátok ötleteket adni hogyan tartsam őket életben? Meleget biztosíottam nekik, szemmel láthatóan nem fáznak... Előre is köszönöm a segítséget! :)

2013. nov. 25. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Állatkereskedésben árulnak papagáj lágyeleséget. Ilyen por és fel kell puhítani vízzel, ezt egy fecskendőbe felszívod és óvatosan a csőrébe nyomsz egy kicsit, de vigyázz ne fulladjon meg. Ezt kb 3 óránként (igen, éjszaka is)meg kell csinálni. Vitaminporozni is kell néha a lágyeleséget.

Mikor már nagyjából teljes a tollazatuk, akkor elkezdhetsz áttérni az áztatott magvakra.

2013. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2013. nov. 26. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Galambot nem lehet úgy etetni mint egy papagáj fiókát! A papagájoknál a fecskendő bevált, de a galamb fióka pont fordítva eszik, a csőrét bedugja a szülők szájába és úgy eszi a felöklendezett táplálékot. Kicsit módosítani kell a módszert, hogy egy nagy nyílás legyen amin a csőrét be tudja dugni és úgy kell adagolni neki a kaját (ami áztatott és felpuhított magokból és ne papagáj kézi tápból álljon). A gond csak a túl pici galambbal van, mert egy hetes korukig begytejet esznek, azt nem lehet a szokásos táppal pótolni.


Nézz meg ezt a videót pl.: [link]

2013. nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a segítséget, ezt megjegyzem! Sajnos már alkalmazni nem tudom, nincs már meg a pici galamb. Én sima darával etettem, amit kicsit megvizeztem, bár alig fogadott el valamit...
2013. nov. 29. 10:30
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Columba Országos Madárvédő Egyesület


Mivel etessük a pinty-, galamb-, gerlefiókát?

A begytej-utánzat, "pempő" elkészítésének általam kipróbált módja a következő. Kávéskanálnyi búzagrízt, finom kukoricadarát, mozsárban megtört kölest kevés vízzel hirtelen felfőzök. (Nagyobbacska fiókáknak lehet szemcsésebbre készíteni, a felfőzés azért kell, hogy a magvak puhuljanak. Ilyenkor célszerű némi kölesszem nagyságú kavicsot, sódert is keverni hozzá, a zúza megfelelő működéséhez.) Lehűlés után keverek bele főtt tojás sárgáját, reszelt fehérjét (állati fehérjére minden fiókának szüksége van, ha ezt nem a begyváladékból nyeri, akkor másképp kell pótolni), apróra vágott zöldet (tyúkhúr, saláta), reszelt vagy apró kockára vágott sárgarépát. Ha pirinyó, tengelic- vagy zöldike-méretű fiókának kell, akkor ezt olyan sűrűségűre készítem, hogy műanyag mokkáskanálból lehessen adagolni a fióka csőrébe. Ilyenkor külön ivóvíz nem szükséges, hanem ebbe a pépbe lehet adagolni a vitaminokat, a kalciumot. – A nagyobb madárkáknak (galamb-, gerlefióka) olyan sűrűre érdemes készíteni a pépet, hogy kis golyócskákat lehessen formálni belőle, amit a fióka csőrébe dugdosunk. Ilyenkor külön adagoljuk az ivóvizet injekciós fecskendőből, amíg a fióka önállóan nem iszik.

Nem lehet eléggé hangsúlyozni a higiénia fontosságát! A kis fióka szinte ugyanolyan gondos kezelést igényel, mint egy csecsemő. Fontos az etetés előtti kézmosás, az edények, a csipesz rendszeres elmosása, az ivóvíz, a főzött eleség naponkénti cseréje (ha eltesszük a főtt tojást másnapra, akkor hűtőben tartsuk, etetés előtt szobahőmérsékletűre melegítsük fel). A természetben a fióka a szüleitől a begyváladékkal immunanyagokat is kap, ami őt a fertőzésektől védi; az ember általi mesterséges táplálásnál ez is hiányzik.

2013. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!