Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájnál hogyan...

Hullámos papagájnál hogyan oldható meg, hogy ne legyenek kispapagájok?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem egy éves hím papagájom. Esténként tök jól elvagyunk, de napközben eléggé unatkozhat. Gondoltam veszek mellé egy tojót, de félek, hogy pikkpakk teli leszünk kispapagájokkal. A megtermékenyített tojások meg nem akarom kidobálni. Köszi előre is!

#papagáj #tojó #nemzésgátlás #odúztatás
2013. dec. 16. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű! nem teszel fel neki fészekodút és nem fognak költeni! Ennyi az egész
2013. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így igaz, ha nincs fent odú, akkor nem költenek, mert nincs is hol.

De lehet mellé fiút is venni, azzal se lesz semmi probléma, a természetben is csapatban élnek.


Nekem is egy fiú hullámosvan, még nem szelídült meg, utána szeretnék mellé egy párt (még én se tudom, fiút vagy lányt).

2013. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor tuti nem lesznek megtermékenyített tojások, ha nincs odú vagy fészek?
2013. dec. 17. 16:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Megtermékenyített tojások lehetnek odu nélkül is pl a kalitka alján is, de el lehet venni a tojásokat a madarak alól és akkor nemlesz fióka. Fontos, hogy ha párba vannak ne adj nekik főtt tojást, petrezsejmet stb-t mert ezektől felpörögnek és jobban megjön a költési kedvük is, így valószínűbb, hogy letojnak odu nélkül is. De ha ezzel nem akarsz bajlódni akkor vegyél 2 hímet és kész :)
2013. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!