Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség, tojásunk lett. Mit...

Segítség, tojásunk lett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két nimfa és egy hullámos papagájunk van, ma estére találtam egy tojást az ételes edényükben! Felraktuk az odut, tettem bele faforgácsot, bele pedig a tojást. Biztosan a nimfáé a tojás, de nem értem miért csak 1 lett, számíthatunk többre is? mennyi az esélye hogy kikel a kicsi, valamint mit tanácsoltok még mit tegyek? Ez az első alkalom az öregebbik nimfám 5 a kisebbik 3 éves. Ez az első tojás, ezért nem volt odu.

2013. dec. 17. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyi az esély a kikelésre nem tudom, de ha már nyugodt helyre raktad a tojást, akkor ne is abajgasd tovább a madarakat sem meg az odú környékét sem.


Várd ki nyugodtan a kotlási időt, ami a nimfáknál 21 nap körül van... már ha ráül a madár. Ül a tojáson?


Ha nem ül, akkor megpróbálkozhatsz keltetővel, de ha nincs gyakorlatod benne, akkor nagy valószínűséggel nem kel ki a kismadár.

2013. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

sajnos nem ülnek rajta :(

arra gondotam hátha a következő tojás már benne lesz.

köszönöm a válaszod!

2013. dec. 18. 07:51
 3/8 A kérdező kommentje:
igazából a tojás nem számít, csak a tojónak ne legyen baja. azt olvastam van mikor benn marad a tojás, lázas lesz a madár és abba pustul bele. megtapogattam a pocakját, még nem éreztem semmit, olyan mint máskor.
2013. dec. 18. 09:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármi változást látsz a tojón, mondjuk, hogy nem eszik, bágyadt, nem olyan beszédes, mint volt, akkor rögtön vidd orvoshoz. Nem tudom mennyiért röntgeneznek meg egy madarat, de arra mindenképp szükség lesz, hogy ha netán baj van, akkor ki tudják műteni a bent ragadt tojásokat.


Remélem nem lesz baja a madárkádnak.

2013. dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! szerencsére nincs probléma, tegnap megérkezett a 3. tojás, azóta szinte mindig benn van valamelyik madárka :) sajnos a hullámost likvidálni kellett mellőlük mert bántották, de most már nyugodtak, egy hangjuk sincs :) a hullámos persze jó helyen van, kapott külön kalitkát egy másik helyen:)
2013. dec. 24. 18:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Naaa, akkor boldog madárkázást :) Igen, én is akartam mondani, hogy a hullámost vedd ki, mert ilyenkor nem tűrnek társaságot.
2013. dec. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a madár nem üli rögtön az első tojást.van hogy a 3. 4. tojásnál kezdi ülni.és azért nem tojt eddig mert nem volt odu.ebben az időszakban ajánlatos olajos magvakkal etetni.könnyebben tud letojni.sok sikert hozzájuk.
2013. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

most olyan gondban vagyok, hogy már van 8 tojásunk. mindkettő tojó lenne?

2014. jan. 1. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!