Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan tudom, hogy a nimfám...

Honnan tudom, hogy a nimfám vedlik és nem valami betegség vagy élősködő miatt veszít tollakat?

Figyelt kérdés

2013. dec. 20. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha vannak rajta tolltokok, és nem kopaszodik foltokban, akkor normál vedlésről van szó.
2013. dec. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem igazán látok rajta konkrétan tolltokokat (nem vagyok biztos benne mit kéne keresnem), és szerencsére nem kopaszodik sehol, csak azt látom, hogy különböző méretű, és funkciójú tollakat veszt egyaránt, de persze drasztikusabban, mint máskor, a párja szépen tollászgatja, és ennyi. Nem vakarózik, nincsenek sehol üres foltjai, és nem tép magát.
2013. dec. 26. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:

A tolltokok kis fehér színű tüskeszerű valamik, amikben kibújik a toll a bőr alol.

Ezek később kinyílnak és akkor "kész" a toll.


Ha jó kapcsolatban vagy a madaraddal és gyengéden megtörzsölöd a fejét, akkor olyan mintha "korpás lenne a haja" a tok maradványok elkezdenek hullani.

2013. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos amióta vettem mellé párt teljesen elhidegült tőlem :( Ha közelítek már elkezd hátrálni. Kétségbeejtő :(
2013. dec. 28. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!