Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj párt meg...

Hullámos papagáj párt meg lehet szelídíteni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy hullámos papagáj párt. Nagyon össze vannak nőve, viszont kicsit félénkek. Utánaolvastam a neten, és azt tanácsolják, hogy a magányos papagájt szelídítsük meg és csak utána hozzunk neki párt. Attól tartok, hogyha együtt maradnak, nem tudom őket kézhez szoktatni. Mit csináljak? Elkülönítsem őket, amíg külön-külön meg nem szelídültem őket? Kicsit tartok attól is, hogy ha különrakom őket, akkor vagy "lelki betegek" lesznek a magánytól vagy utána nem tudom őket újra egymáshoz szoktatni.Elkülönítsem őket, amíg külön-külön meg nem szelídültem őket? Kicsit tartok attól is, hogy ha különrakom őket, akkor vagy "lelki betegek" lesznek a magánytól vagy utána nem tudom őket újra egymáshoz szoktatni.

2013. dec. 25. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan maradhatnak ketten, attól csak nyugodtabbak lesznek, ha mellettük van egy hasonló társ. Még meg vannak illetődve ami körülbelül a jövő héten talán elmúlik. Tedd őket egy csendes nyugodt de világos helyre ahol szemlélődhetnek, ismerkedhetnek a környezettel. Én úgy oldottam meg hogy a kalitka egy sarokban van egy komódon és a fal felőli ülőkén sokkal hamarabb megszokott, mert ott érzett biztonságot maga körül. Még ne beszélj hozzájuk, csak legyen étel, víz nekik. Még enni sem fognak vagy 2 napig, az természetes. Nekem először a fürtös kölest kezdte csipegetni azzal próbálkozz te is. Utána nekem úgy sikerült elnyerni a bizalmát hogy a kezemet betettem a kalitkába. Persze egy kicsit vergődtek elsőnek, de úgy 3. próbára már véletlenül rárepült az ujjamra a madár, biztos ülőkének nézte. 1 hónap múlva engedtem ki repülni őket a szobába. Ott amikor elfáradtak egy hosszabb botra ráültek és úgy visszatettem őket a kalitkába. Érdemes egy botra rászoktatni őket, hogy ha úgy van akkor arra lépjenek rá. Nyugi meg fogod tapasztalni a dolgokat, nem kell itt félni.
2013. dec. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ :-) Az az igazság, hogy eléggé otthonosan mozognak, már most. Nyugodtan eszegetnek és játszanak a tükörrel, csiripelnek, a jelenlétemmel sincs nagyobb problémájuk. Az egyikük már közeledne, érdeklődik, hogy ki is lehetek én, de a párja mindig elkezdi védelmezni, meg ijedezik, mikor ott vagyok. Ezért gondoltam, hogy lehet, ha jobb, ha különválasztom őket, mert akkor nincsenek egymásra rossz hatással. Persze ártani sem akarok nekik, de több helyen olvastam, hogy párban sokkal nehezebb szelídíteni, mint külön-külön.
2013. dec. 25. 18:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát figyelj,ez is madár függő persze,de 75% hogy sohasem lesznek olyan nagyon szelídek párban. Ott vannak egymásnak ami nekik éppen elég,nem igénylik az ember társaságát különösebben. De arra kell gondolni,hogy ők így igazán boldogok és teljes az életük,hogy ott van mellettük a fajtársuk,egy lelkiismeretes gazdinak csak ez a lényeg!


Nekem is hullámos párom van. 2 évig együtt voltak,egyidősek,de sajnos a tojó elhunyt,azóta persze új társat kapott maga mellé a hím. Nekem 3 hónap minden napos munkájába telt elérni azt,hogy habozás nélkül egyenek a kezemből. A hímet párszor sikerült az ujjamra is ráültetni,a tojó félénkebb volt(az újdonsült tojó szintén),de azóta nem volt annyi időm rájuk sajnos,így most már az ujjra ültetés nem megy,az etetés azonban gond nélkül,és nekem ez is elég. A hím ha olyanja van enged némi óvatos simogatást,de ez nem túl gyakori. Ha kalitkán kívül vannak rátudom venni őket hogy álljanak egy botra,és óvatosan ,,beliftezem" őket a kalitkába,egyszer kellett 1 órát megszenvednem ezzel,aztán megértették mi célom vele és azóta gond nélkül hagyják. :)


De ha egyszer sikerül igazán elnyerned a bizalmukat,az mindig megmarad!Az én hullámosaim kivétel nélkül rettegnek az összes embertől,családtagomtól,hiába látják őket minden nap. Egyedül bennem bíznak meg,még ha nem is túlzottan,de nekem csodálatos pillanatokat okoznak ezekkel az apró dolgokkal is. :)


http://www.youtube.com/watch?v=7HsUnUSh8oA Ők azok. Az új tojó még félénk,ez látszik is. :)

2013. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak a madaraid :) Persze, hogy az a legfontosabb, hogy boldogok legyenek, de azt sem szeretném, ha teljesen elhidegülnének tőlem, hiszen minek tartsak kisállatot, ha az boldogabb nélkülem? Na mindegy, majd megoldom valahogy a problémákat. Amúgy egyre jófejebbek az enyémek is, gyorsan tanulnak, kifejezetten intelligensek, nagyon jól tudnak alkalmazkodni. Azt hiszem, nem lesz velük sok bajom :)
2013. dec. 27. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!