Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Apám "tönkretette" a papagájun...

Apám "tönkretette" a papagájunkat?

Figyelt kérdés
Van egy nimfa papagájunk, még 1 hete sincs meg. Kiengedtük a házban és vissza akartuk rakni a ketrecbe, és sehogy sem tudtuk megfogni.. erre ő halászhálóval elkapta és szegény nagyon belegabalyodott , erre apámnak úgy kellett levágnia a hálót róla. Azóta tökre ideges és be sem lehet dugni az ujjad a ketrecbe mert egyből megharapna. Meg mintha "vicsorítani" akarja, fújja ki a levegőt és egyből harapna ugye ha bedugnád az ujjad.. Hogy lehet megszelídíteni? nincsen társa..
2013. dec. 27. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyönyörű.. Nekem még soha nem volt papagájom, nem tudom, hogy ilyenkor mit lehet tenni, de egy biztos: szerintem egy ideig hagyjátok békén, ne piszkáljátok, had nyugodjon meg!!
2013. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagytok normálisak, valóban jól elrontottátok, csoda ha túléli és nincs komoly belső sérülése.


Minek kellett kiengedni, még meg sem szokta nálatok a helyet?! A macskát sem engedjük ki az első nap, és nem rögtön a világba, hanem fokozatosan. Még sem a helyét, sem a környezetét, sem titeket nem szokott meg, nem csoda, hogy nem akart visszamenni, azt sem tudta, hol van.

Aztán összetörtétek a hálóval, örülhetsz, ha tudsz majd neki ennivalót betenni anélkül, hogy rátámadna a kezedre és megcsípne, és majd ki tudod pucolni anélkül, hogy kirepülne. Rettentően meg lehet rémülve, valószínűleg sokkos is volt, hagyjátok békén jó pár hétig. Kapjon enni és innivalót, de ne menjetek a közelébe, csak nagyon halkan és lassan.

Addig pedig olvasgassatok, kérdezzetek meg más hozzáértőket, hogy hogyan lehet elkezdeni ezt a kiengedést és mikor. Amíg nem értetek hozzá és nem vagytok jártasak a témában ne is akarjatok tőle semmit, így is csoda, ha ezt túléli. Nagyon törékeny, érzékeny kis állatok, attól, hogy most látszólag jól van (a pánikon kívül), még eshetett komoly baja. Még egy ilyen kalandot biztos nem bírna ki...

Megszelídíteni? Majd. Ehhez jóval több idő és türelem kell, még csak alig került hozzátok, tudásotok nulla és már elvárnád, hogy minden flottul menjen. Talán érdemes azon is elgondolkozni, hogy visszaviszitek az üzletbe, hátha inkább másfajta állat való nektek...

2013. dec. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Esetleg megcsípne.... a papagájok nem harapnak... komolyan, mi a fenének papagáj oda, ahol ennyire 0 a hozzáértés??

A kérdésre válaszolva: Hagyjátok békén napokig, távolról figyeljétek, akár még sokkot is kaphatott. Kb. 2 hét múlva nagyon lassan lehet közelíteni hozzá...

2013. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy úgy halálra rémítettétek, hogy nem lesz tökéletesen szelíd, de szerintem meg fog barátkozni veletek. Nagypapám is elkapta az első nimfájukat, aztán mégis megszelídült rendesen.


Először meg kell szoknia a kalitkáját. Tudnia kell, hogy az az ő helye, ott kell aludnia és ott kap enni. Ha ez megvan, akkor ki lehet engedni és láss csodát, magától fog visszamenni. Nagymamám volt nagy nimfatartó, 3 papagája közül egyet sem kellett "visszatenni". Normális módszerekkel amúgy is lehetetlen csak úgy visszarakni, amíg meg nem szokott titeket teljesen. Akkor is max annyit tudsz tenni, hogyha a válladon ül, akkor odaviszed a kalitkához és ha átmászott a kalitkára, akkor be lehet terelni. Csak ehhez ugye az kéne, hogy ne féljen tőled.

Annyit tudok tanácsolni, hogy ne próbáljátok kézzel megfogni szerencsétlent és ha lenyugodott valamennyire, akkor úgy engedjétek ki, hogy elsőre csak abban a szobában legyen, ahol a kalitkája van és legyen időtök megvárni, amíg visszamegy magától, mert ugye elkapni nem fogjátok tudni. Utána pedig minél többet engedjétek ki, hogy megismerje a lakást és azt is, hogy a kalitka az ő otthona. Általában jó támpont, hogy estére maguktól mennek be aludni, hiszen sötétben nem látnak repülni. Szóval ha lefekvés előtt fokozatosan leveszed a világítást és hagysz neki egy pár percet, akkor jó eséllyel nem kell hajkurászni, mert magától elvonul aludni.

2013. dec. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%

Van akinek nem érdemes válaszolni/segíteni...


Ezt a csodálatos privát üzenetet kaptam a kérdezőtől, gondoltam megosztom veletek is, hogy ti is derülhessetek azon, milyen fantasztikus állattartók élnek köztünk:


"Az üzenet szövege: 1. nem azért kérdeztem hogy nagy legyen a szád

2. segítséget kértem és nem azt hogy valami észlény elkezdjen osztani

3. húúú IGEN BIZTOS MEGHAL MERT RAJTA VOLT EGY KIS HÁLÓ :SS

4. barom vagy"

2013. dec. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Jézusom, szegény papagáj. :(

Ilyen nemtörődöm, mocskos szájúaknak nem is való semmi, amiről gondoskodni kell.

2013. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
talán először kicsit olvasni kellene utána járni hogy mint hogy miért!az után vásárolni.igen is érheti olyan stressz a madarat a "kis hálótól"hogy hogy pánik beteg lesz.rosszabb esetben meg áll a szíve.Tisztelt kérdező!ahelyett hogy másokat sértegetsz fogadd meg a jó tanácsot!
2013. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egyébként még törésre is gondoltam a háló kapcsán, azért írtam (de én ugye észlény vagyok és nagy a szám...), ugyanis láttam már ilyet. Akkor a lakásból repült ki véletlenül a madár, amit hálóval fogtak meg és komoly sérülést szenvedett. Pedig ők sem agyonütötték vele, csak megpróbálták megfogni, de a madár ezt nem tudja, megijed és próbál szabadulni, beleakad a hálóba, kificamodik valamije, eltörnek a vékony, törékeny kis csontjai stb.


De ha ti/te mindent jobban tudtok és akkora neveletlen pofád van, hogy így be tudsz szólni annak, aki normálisan válaszol neked, akkor komolyan nem értem miért írtál ki kérdést, hiszen te úgyis jobban tudod mi a helyzet és mit kell tenni. Vagy talán mégsem? Na ez az...

2013. dec. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!