Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Párban meg lehet szelídíteni...

Párban meg lehet szelídíteni a hullámos papagájokat?

Figyelt kérdés
Meg a szelídítésen kívül meg lehet őket tanítani beszélni?
2014. jan. 2. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen, mert könnyen elfelejtik.

De ha külön tartod őket, és csak néha engeded össze, akkor könnyebb.

2014. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De ha külön tanítod őket akkor könnyű.
2014. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt, hogy előbb a hímem volt meg (kb 1 évig mert beteg volt szegény és már most biztosan tudom állítani h meggyógyult) így jöhetett a társ, egy kislány. A fiú nagyon szelíd, már-már birka, sosem volt hangos se gyogyós bár hiányzott a társa. MOst egy fiatalka tojót kapott, eteti, szinte neveli még, nagyon jól elvannak. A kis tojó folyton figyel és látja, hogy a hím nagyon jól elvan velem (bár egy picit most tartózkodóbb velem azóta), de csinál pár trükköt, amit tanítottam neki, és látja a kiscsaj, hogy nem ettem még meg így pár nap apatt szelidül ő is, engedi h simogassam, kézből etethetem őt is már, bár még minden gyanús de ha a hím megbízik bennem akkor neki sincs sok félnivalója, így látom eddig. Nagyon sokat kell velük foglalkozni, de megéri. Nekem így ment.

Beszédre tanítás egyedfüggő. De nincs motivációja h eltanulja a te ismételt beszédedet, mert nem alakul ki kötődés (csak ritka esetekben) és a társával akar kommunikálni nem veled feltétlenül. De nem szabad erőltetni a beszédre tanítást mert hulikáknál egyáltalán nem biztos h sikerül megtanítani ha egyedül van akkor se. Lutri. Nekem pl trükköket előszeretettel megtanulta de hangra nem volt hajlandó. De így, ahogy párban vannak, annyira aranyosak! Megfizethetetlen a boldogság ahogy összebújnak és gondoskodnak egymásról. figyelnek egymásra, tanítja a hím a csajszit, kis csodák. :) Így éri meg csak. De tényleg.

2015. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!