Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet beteg a hullámos papagáj...

Lehet beteg a hullámos papagájom? Csőre felett a viaszhártya színe megváltozott! Halványrózsaszínről majdnem ilyen pirosasra.

Figyelt kérdés
A papagájom tojó. Júnisban vettük, akkor még szép rózsaszínű volt a csőre felett a viaszhártya. De már kb. két hete egyre sőtétebb rózsaszín, majdnem piros. Nem levert. Eszik, iszik, játszik rendesen, ahogy szokott. Arra gondoltam most kezd felnőtté válni, de én még ilyen elváltozást nem láttam hullámos papagájon. Nem mintha sok papagájom lett volna, de ami volt is nem mutatott ilyen elváltozást, pedig az is tojó volt és nem pirosodott így be a csőre felett, csak ilyen halvány barna lett. Remélem nem beteg szegénykém. Annyi, hogy most éppen vedlik is.

2014. jan. 2. 19:23
 1/5 A kérdező kommentje:
[link] Valami ilyesmi színű kezd lenni, mint ezen az oldalon a zöldnek. Ez normális?
2014. jan. 2. 19:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze,normális. Amikor fiatal a madár változik a viaszhártya színe,valószínűleg a te madárkádé most nyeri el a végleges színét.
2014. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sz Zs válasza:
Szerintem ez nem piros, hanem barna. Ez teljesen normális, egy tojónak lehet barna is a viaszhártyája. Ne izgulj, semmi baja!
2014. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy a kis pirinyómnak hormonproblémája lehet. Miután pirosas lett egészen világosbarnára váltott megvastagodott és lepergett. Most kék a viaszhártyája és megint nő vissza szegénykémnek ez a világos barna cucc. :(
2015. márc. 25. 13:33
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta beszéltem egy ismerőssel, aki madarakkal foglalkozik. Azt mondta, hogy hormonálisan van és semmi baja. :) (azért írom még ezt, hátha valakinek is ilyen problémája lenne)
2015. okt. 12. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!