Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagájom hámja nem...

A nimfa papagájom hámja nem lesz túl kicsi neki?

Figyelt kérdés
Megrendeltem neki a hámot, de úgy látom, hogy kicsi lesz neki, mert a szárnyánál a lyuk nem elég nagy. a fej mérete tökéletes, de a szárnyánál lévő lyuk nem elég nagy. Amikor össze szereltem neki, (csak hogy lássam, hogy nem lesz e kicsi neki) kicsinek találom. Mert a nimfa szárnya nagy, és nem nagyon szeretném, ha gondot jelentene legelőször ráadni. Ahol fel lehet csatolni a pórázt, abba is bele kellett bújtatni a derekánál lévő biztosító részt. Nem lesz neki kicsi??
2014. jan. 3. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
szia! minek neki hám?? NEM kutya...
2014. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont azért, hogy ki tudjam vinni repülni. Jót akarok neki. Azt akarom, hogy visszakapja a szabadságát. Nem akarom hogy egész életében a kalitkában, vagy a szobában kuksoljon. Boldoggá akarom tenni. Neki nincs olyan kalitkája amiben ki tudom vinni a szabadba. Nem éri őt napfény, pedig arra is szüksége van az egészségének. Legyen már egy kis szabadsága. Nem elég hogy kalitkában kell élnie, de még a napra se vigyem ki??
2014. jan. 3. 15:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kötöszködés képpen, de valahol igaza van az elsőnek. miért nem viszed ki kalitkával együtt úgy is éri napfény meghogyha kiteszed a szobába ablak elé úgy is éri napfény!? meg hogy ha véletlenül nem jól teszed össze a hámot akkor szevasz papagáj nem hiszem hogy vissza jönne többet. :)
2014. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért mert neki nincs olyan kalitkája, amiben ki tudnám vinni.
2014. jan. 3. 18:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta hám? Én egyszer vettem nagysanyimra és az jó volt, annak állítható a pánt a azárnyánál is, mielőtt ráadod teljesen kikell lazítani a pántot, és miután rajta van a madáron utána kell beállítani a méretet.
2014. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
S méretben vettem, de kicsinek találom. Milyen a nimfa papagáj mérete??? a póráz csatjába is bele kell bújtatni a derekán lévő övet.
2014. jan. 3. 20:16
 7/10 A kérdező kommentje:
vagy ennek a fajtának nincs szüksége arra hogy a póráz csatlakoztatójába belebújtassuk a derék rögzítő övet??
2014. jan. 3. 20:25
 8/10 A kérdező kommentje:
ez is állíthatós, de én olyanra számítottam aminek a póráz csatlakoztatójába nem kell belebújtatni az övet, ami a madár derekán van.
2014. jan. 3. 20:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! elhiszem,hogy jót akarsz neki,de szerintem az egésztől nagyon meg fog ijedni. Eleve a "szabad" neki egy teljesen új,ismeretlen inger,a testén pedig egy furcsa dolog. Tenyésztők általában ellenzik. Pl egy jákó szinte rögtön elkezdte tépni a saját tollát,depi lett. Próbáld meg,de szerintem ne erőltessd neki.

Üdv.

2014. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemtudom te honnan rendelted, de itt így írják a méreteket és van videó is ahol pontosan mutatják, hogy kell ráadni a madárra.. [link]

Az, hogy mennyire viseli el a madár, vagy hogy mennyire ilyed meg tőle az szoktatás kérdése. Nem szabad ráerőltetni, lassan hozzá kell szoktatni és akkor nem lesz baj.

2014. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!