Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik az a papagájfajta,...

Melyik az a papagájfajta, amit meg lehet tanítani beszélni? És mennyibe kerül egy ilyen madárka?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 9. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
egy hullámos is utánozza a beszédet, de egy nagyobb fajta olyan 40.-50.000 Ft-ba kerül, de sokat kell vele foglalkozni, és önmagában is elég hangosan rikácsol. Állatkereskedésben megtalálod, vagy interneten is sokan hirdetik. Egy hullámos viszont olcsóbb, én 1500ért vettem, de őket nehezebb megtanítani beszélni, én láttam néhányat youtubon, és nagyon viccesen utánozza az emberi beszédet.
2014. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hullámos, nimfa, ara, mindegyik tud beszélni, a lényeg hogy sokat foglalkozz vele /velük/, akkor minden rendben lesz :)
2014. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha olyan 5000 Ft-ért szeretnék venni, akkor ebbe az árba melyik esik bele?
2014. jan. 9. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Hullámos, nimfa (nekem az utóbbiból volt 1, aztán utána még kettő-belőlük már csak egy van meg), de nagyon tanulékony fajta.

Hullámosa pedig nagyapámnak volt, mindig mondta a magáét (4-5 szót tudott)

2014. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

A nimfa olyan 4-5000 körül van.

A hímek könnyebben tanulnak meg beszélni, és akkor, ha egyedül vannak.

Ennek ellenére nem javasolják, hogy egyedül tartsd, mert akkor te leszel a "párja", és ha nem vagy ott, visítani fog utánad, igényli nagyon a társaságot. Meg persze nem is lesz olyan boldog, mintha kap egy igazi társat.


Hullámos is megtanulhat beszélni, konkrétan nekem múlt héten mondta egy kisállatkereskedésben az eladó, hogy akkor vigyek neki párt, ha nem a család bohócának akarom. Párban nehezebben szelídül a hullámos és a nimfa is, mert nem veled foglalkoznak elsősorban, hanem a párjukkal.

Nekem most van 1 nimfa és 1 hullámos, így mégsincsenek teljesen egyedül.

2014. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És egy hullámos kb. mennyibe kerül?
2014. jan. 11. 12:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Nah akkor kezdjük, mert láttam itt olyan hsz.-eket amiken elszédültem. :D Kezdjük ott hogy egy nimfa kisállatkerben is 3000-4000Ft (felénk) tenyésztőnél a különlegesebb hófehér! példányok kerülnek 4000Ft körül, de itt bármely példány erősebb szebb mint a bolti és még azt is megnézheted milyen szülőktől van, ami azért megintcsak előny.Egy hullámos bolti áron 1900-3000Ft tenyésztőnél 1000-2000Ft, ebben minden féle-fajta színváltozat magában foglaltatik.Egy hullámos is megtanulhat akár 30-50 szót is (az enyém 35öt tudott, amiből 6ot alkalmazni is tudott), egy nimfa se tud sokkal többet megtanulni, csak kicsit nagyobb, azért magasabb az ára :)Egy kicsit magasabb áron kapható a kecske papagáj, ami nem fog neked beszélni se danolni de viszont egy végtelenül szerethető faj, én imádom a jellemüket.Ugyan itt kapnak helyet (4000-6000Ft) a rozellák, 5000-10.000Ft körül a pennantok, ami a rozellának egyik faja, ezek dúdolgatni már tudnak elég szépen.Kis ugrással jön a barát és a barrband papagáj.Őket is nagyon imádom, gyönyörűek és okosak.Nekem a barraband papi 235szót!! tudott, és sokat alkalmazni is tudott belőle, de hozzá kell tennem ebből csak kb 20at tanítottam, a többi az ragadt rá mint a kosz, ezek mellet még 12 trükköt is szépen csinált :D A barát papagáj is nagyon inteligens, talál egy kicsit a barrabandot is túlszárnyalja.Ők ketten olyan 8-15eFt körül kaphatók, de megéri.12-18eFt körül van a Kissándor ami nagyon szép és okos csak nagyon hangos, ezen fajtát is tartom, igaz nem ő a leghangosabb, de észre lehet venni ha megszólal :D Remélem tudtam segíteni ahol pedig nem vettem már külön bolti és tenyésztői árat, az a tenyésztői ár mert ezen papagájoknál már a bolti irreálisan magas.Egy példa: a múltkor felmentem pestre és egy barát papagáj egy általam meg nem nevezett üzletben 40 darab Mátyás papírba került.Azért ez már a tenyésztői ár 4-5szöröse.
2014. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 klapka jancsi ***** válasza:
nekem is hullámos van és csak ha egyet veszel könyebb megtanitani beszélni mint ketőtt azért mert igy nem a saját fajtársára figyel hanem rád
2014. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!