Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy vegyem rá a hullámos...

Hogy vegyem rá a hullámos papagájt, hogy elkezdje enni a kalitkába betett magos rudat?

Figyelt kérdés
Hozzá se nyúl, szerintem azt se tudja, mi az. A fürtös kölest egy idő után elkezdte enni, de azt kivettem, hogy jutalomként használjam, viszont kézből nem fogadja el. Tudnátok adni valami tanácsot, hogy mutassam meg neki, hogy ezek ennivalók?

2014. jan. 12. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet nem ízlik neki, az én madaraim se ették meg, pedig 5 madaram is volt, mikor vettem nekik. te se eszed meg, ha nem ízlik valami. többet ne vegyél ilyent, hanem próbálkozz mással
2014. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Meg se kóstolta, azért anélkül kétlem, hogy meg tudná állapítani, hogy szereti-e.

Meg a fürtös kölest megette a kalitkában, kézből viszont nem, erre is várnék választ.

2014. jan. 12. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:

A fürtös kölest lehet azért nem eszi a kezedből, mert nem vagytok még olyan viszonyban, nem olyan szelíd, fél a kezedtől. Mást elfogad kézből, vagy semmit?

Idővel és fokozatosan magadhoz tudod szoktatni.

A magos rudad nekem is csak arra használták 1-2 napig, hogy ráálljanak, aztán elkezdték enni. Nem olyan jó, mert elég kemény, nehéz róla lecsípni a magot, de törik, úgyhogy több esik le belőle a földre, mint amennyit megesznek. Esetleg azzal próbálkozhatsz, hogy oda teszed be, ahol a magokat szokták kapni, és magot egy kis ideig (pl néhány óra) nem adsz. Ha nem eszik, akkor hagyd.

2014. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kézből még mást nem próbáltam neki adni, de fel lehet venni, meg hagyja megsimogatni a csőre alatt, szóval gondoltam, megpróbálom jutalmazni ezért, de hát nem értette.

Mindenesetre köszönöm a választ! :)

2014. jan. 16. 10:22
 5/8 anonim ***** válasza:
az ilyen rudat nem szereti a papagájok többsége, túl kemény szerintem és nem fáradozik azzal, hogy lecsipkedje, mikor kap anélkül is eleséget.
2014. jan. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért vettem neki ilyet, mert a kereskedésben is ilyen volt berakva a hullámosoknak, és azok megették. De akkor ő pont kivétel ezek szerint. :)

Bezzeg a nimfa nagyon szereti szétszerelni, mindent imád, amit rágni lehet. :)

2014. jan. 18. 11:40
 7/8 anonim ***** válasza:
az állatkereskedésben lehet pont azért ették ezt, mert más kaját nem kaptak és kénytelenek voltak megenni
2014. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, volt bent nekik 2 tálnyi magkeverék is... Na mindegy, végül is nem fontos annyira, hogy ilyet is egyen, ő tudja, mit szeret. :)
2014. jan. 19. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!