Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tennének ezzel a papagajja...

Mit tennének ezzel a papagajjal? (Érzékenyebb lelküek ne olvassak el)

Figyelt kérdés

Nemrég voltunk vendégségbe egy családnál, akiknek van egy hányatott sorsú hullamosuk. A madárnak egy olyan helységben van a kalitkaja, ahova szinte egész nap be sem megy senki. Alig takarítják, 2 havonta talán, szarban, koszban éldegél. Kinézetre sem szép a madár, nem fényes a tolla, hanem spröd. De ez meg a kisebb baj. A nagyobb az, hogy valami nem stimmel az egyensulyaval, állandóan leesik a botrol, vagy log lefele es a csorevel tornássza vissza magát. A fejet is lefelé tartja, a feje lelóg az ulobotig mintha szomorkodna. Ha meglát akkor alulról néz felfelé vagy oldalra fordítja a fejet. Furán is viselkedik, mintha be lenne kettyozva. Szelíd de nagyon agresszív is egyben. Kivettem a kalitkabol, egy darabig eluldogelt az ujjamon, majd megpróbált elszállni, de a repulesbol zuhanó repülés lett, és nagy koppanassal leesett a padlóra. Nagyon megijedtem, visszatettem a helyére, majd fel lábbal állt, valószínű fajt neki. Aztán azt is észrevettem, hogy az egész farok része valószínű el van törve, mert lóg lefelé és olyan hajlékony hogy előre lehet hajlitani a hasaig. Valószínű ezért nem tud repülni.

Mindennek az oka az lehet, hogy van két kisgyerek, akik néha abajgatjak, nem hiszem hogy szandekosan kínozzák, csak rossz helyen fogjak meg vagy szorítják.

Nagyon sajnálom szegényt, rossz volt látni ezt, és nem tudom mi lenne neki a jobb? Szívesen hazavinnem, nekem van otthon kettő, de nem tudom hogy fogadnak, mivel beteg, vagy ő hogy viselkedne a másik kettővel, felek ettől. Külön kalitkában nem lehetne, mert a hely szűkös a lakásunkban. Azt sem tudom hogy orvos tudna-e rajta segíteni. Ahol ok laknak, ott kötve hiszem hogy van ilyen állatorvos, maximum aki a lovakhoz vagy tehenekhez ért.

Ti mit tennének, segítenének rajta?

Tudom hogy felelőtlen szulok, nem kellett volna kis gyerekeknek állatot venni, ebből mar ok is tanultak biztos.


2014. jan. 12. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tanultak volna belőle, már nem abban a helyiségben, és nem olyan körülmények közt lenne az a szerencsétlen madár.


Itt szerintem az egyetlen megoldás, ha rábeszéled őket, hogy szabadítsák meg a további szenvedéstől. Állatorvosra az ilyenek úgysem áldoznak. Sem időt, sem pénzt. Mivel te tartasz papagájokat, talán hallgatnak rád. Ez így nem élet.

2014. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tanultak belőle, csak nem érdekli őket a madár, nem szeretik, a gyerekek kedvéért vettek.

Mar beszéltünk arról hogy jobb lenne valahogy véget vetni az életének, csak én nem is akartam hallani a részletekről, úgyhogy nem tudom mit találtak ki, de úgy látszik semmit ha meg él.

2014. jan. 12. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem vidd haza lehet a rossz etetés meg a napfényhiány miatt néz ki így, én is láttam rossz helyen madarakat egyre rosszabban néznek ki mint a növények a pincében
2014. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vedd magadhoz. Szelíd fajtársak között hamarabb regenerálódnak, és szocializálódnak. És rendkívül hálás lesz, ha rendszeres törődést, odadigyelést kap majd végre.:)
2014. jan. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, meg mindig gondolkozok ezen is, de nagyon messze laknak tőlünk (1000 km) nem tudom bírna-e a hosszú utat.
2014. jan. 15. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!