Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájom nagyon...

Hullámos papagájom nagyon sokat iszik, és a napokban észrevettem, hogy hasmenése van. Holnap jön az állatorvos. Volt valakinek ilyen tapasztalata? Ugye semmi baja nem lesz? Nekem ő az életem.

Figyelt kérdés

2014. jan. 16. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azért iszik sokat, mert pótolni kell a nagy vízveszteséget, amit a hasmenés okoz.

Most csak fürtös kölest adj nekik, magkeverék helyett is, és semmi zöldség, gyümölcs, semmi lágy! A fürtös jót tesz az emésztésének!

Lehet valami fertőzése van. Tedd külön, és fertőtleníts át mindent, amivel érintkezett. Kalitka, etetők, ülőrudak, stb, főleg ha több madarad is van. De ezeket biztos el fogja mondani az orvos is.

Mióta van hasmenése?

2014. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, széntablettát (rendes, szénből készült, fekete tablettát) is lehet neki adni, de erről inkább kérd ki az állatorvos véleményét.

Jobbulást a madárkádnak!

2014. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja, és jót tehet még, ha főzöl neki gyenge kamilla teát víz helyett. (nem filtereset, hanem szárított kamillából)
2014. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! Már alszanak (ketten vannak) szóval majd holnap kipróbálom a kamillát. Minden zöldet, gyümölcsöt megvontam tőlük. Eddig minden nap kaptak, lehet hogy az volt a baj? Amúgy már 1 hete vettem észre. :( És nagyon bepánikoltam ettől a kérdéstől: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__3994392-van-..

Nagyon aggódom! :(

2014. jan. 16. 21:27
 5/14 anonim ***** válasza:
1 hét az már elég sok! Amúgy csak vizet ürít, vagy még kaki is jön? Fontos kérdés, ha már csak víz, az eléggé baj. Sajnos nekem is volt így az egyik hullámosom. Valószínűleg már betegen hoztam el.
2014. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehet a sok lágyeleségtől, de ha már régebb óta adtad rendszeresen, akkor nem tudom, hogy hirtelen miért ártott meg. De naponta nem szabad adni nekik. Főleg magevők, a gyümölcs, zöldség csak kiegészítő. (amibe nekem sajnos bele se ütik a csőrüket, pedig annyiféleképpen próbálkoztam már...)
2014. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Megnézte az állatorvos, azt mondta adjunk neki feloldott széntablettát, és ha nem jön rendbe, hívjuk fel, ad neki antibiotikumot. De nagyon remélem nem lesz rá szükség. Köszi a válaszokat!
2014. jan. 17. 14:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Na, mi újság, rendbe jött?
2014. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Még sajnos nem. :( Ma akartam vele itatni kamillateát tálkából, helyette hatalmasat fürdött benne. :)

Holnap vagy holnapután megint megnézetjük állatorvossal. De csak nincs nagy baja, ha csiripel meg fürdőzik, nem? Nagyon aggódom.

2014. jan. 19. 20:55
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak rémisztgetni, de az embert is megvisel, legyengít már egy 2-3 napos hasmenés is. Az ő pici szervezetét is legyengíti, kimeríti. Próbáld kímélni, lehetőleg most ne hagyd sokat repkedni. Sajnos tapasztalatból írok. Volt egy hullámosom, akinek tartós hasmenése volt (már úgy hoztam el), és nem javult, pedig próbáltam többféle gyógymódot is. Rajta se látszott semmi, vidám volt, repkedett. Még aznap reggel, amikor felébredtünk se vettem észre semmit rajta, ült a hintán. De amikor le akart ugrani, annyi ereje sem volt, hogy megkapaszkodjon a lenti rúdban, leesett a kalit aljára, és fel se bírt állni. Kivettem, de már nem tudtam vele mit kezdeni. Nem egész 2 hétig volt nálam. Valószínűleg volt egy komolyabb fertőzése. Szerencsére a másik már meglévőm nem kapta el, de még aznap átfertőtlenítettem mindent, nehogy mégis elkapja.

Szóval lehet, hogy nem látszik rajta, de a tartós hasmenés nagyon kimeríti a szervezetet! Gyümölcsöt még ne, semmiképp, de próbálj meg neki vitamint is adni. Az állatorvos nem mondta?

2014. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!