Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájok tényleg megvadulna...

A papagájok tényleg megvadulnak a tükörtől?

Figyelt kérdés
valahol olvastam hogy volt már rá példa hogy a papagáj normálisan viselkedett de beraktak neki egy tükröt és megvadult. tényleg igaz lehet? és ezt hogy lehet megakadályozni??

2014. jan. 19. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a legjobb kifejezés, hogy megvadulnak. Viselkedési problémáik lesznek, ebbe akár az agresszió vagy épp az udvarlás (a tükörnek) is beletartozik.


Védekezni nagyon egyszerű ellene. Ne tegyél be tükröt a madárnak. Tényleg nem jó.

2014. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
a barátnőméké nem, nézegeti magát a tükörben, meg énekel neki:)
2014. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Anno még tapasztalatlanabb időben én is tettem tükröt neki, de szegény állandóan udvarolt önmagának. Most már nincsen semmi ilyesmi inkább én foglalkozok velük, az 100x jobb. Amugy viselkedés beli bajok lehetnek belőle, például kiöklendezi a társának a kaját, pszichésen becsavarodik.
2014. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
régebben nagy divat volt tükröt venni a papagájnak. én azon a véleményen vagyok, ha valaki kisállatot tart, akkor azt párban tegye, egy állat nem érzi jól magát egyedül a fajtársai nélkül. az emberek nem tudják kielégíteni az igényei. most gondoljatok bele, ha egész életetekben be lennétek zárva egy szobába egy nyúllal, akkor egy idő után megbolondulnál, mert hiába beszélsz, nem válaszol neked senki, stb.....
2014. jan. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekkori papagájom nagyon szerette a tükröt, semmi baj nem volt vele, kiegyensúlyozott, jókedvű papagáj volt.

Egy ismerősömnek viszont bekattant a papagája tőle, amikor bent volt a tükör, akkor udvarolt neki, aztán kivették és teljesen bekettyózott, egyfolytában kereste, úgy viselkedett mint aki megbolondult, és az emberekkel is agresszív lett. Azóta sem normális.

A mostani papagájomnak is volt bent egy ideig tükör, aztán ki is vettem amikor utána olvastam hogy árthat. Neki nem lett baja, de látom hogy nagyon érdekli, egyszer amikor ki volt engedve rátalált a polcon a tükrére és alig lehetett onnan elzavarni, végleg eltettem mert láttam hogy ő is függő kezd lenni. Akkor már lett párja és láthatólag a párjával sem foglalkozott amikor rátalált a tükrére.

2014. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!