Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem fogy az eleség a...

Miért nem fogy az eleség a madáretetőmből?

Figyelt kérdés
Néhány hete készítettünk egy madáretetőt, amelyet a kertünkben lévő szilvafa egyik ágára akasztottunk. Én tettem bele némi ennivalót is a madárkák számára: napraforgómagot, száraz kiflit (felkarikázva), maradék tésztát, egy kisebb alma felét (kettévágva) és vizet. De sajnos az azóta eltelt napok illetve hetek alatt azt tapasztaltam, hogy nem igazán fogy a az élelem a kis "házikóból". Vajon mit csinálhattam rosszul? Mi lehet a probléma? Miért nem találnak rá a madárkák?

2014. jan. 22. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Először is, a kiflit sürgősen szedd ki! A morzsa a kisebb madarak belében megerjed, bélgyulladást okoz, ebbe bele is pusztulhatnak. Tilos ezzel etetni.


Általában a cinegék fedezik fel először az etetőt. Akassz ki cinegegolyót (ez faggyúba forgatott magok golyója, és szinte mindenhol kapható) zsineggel az etetőre, akkor hamarabb észre fogják venni. Ha ők már ott sürgölődnek, jönni fog a többi is. (Én tavaly 12 fajt számoltam össze az etetőn. Tegnap egyszerre volt nálunk széncinege, veréb, balkáni gerle, őszapó, és egy csapat tengelic :)


Az is gond lehet, ha sok a macska a környéken. Mi 2 helyen etetünk a kertben, de az egyik etetőre csak akkor mennek a madarak, ha nem veszem észre időben, hogy a másikat tölteni kell. Ugyanis az az etető egy sűrű fenyő mellett van, és hiába riasztjuk, mégis folyton ott leselkedik a szomszéd 4 macskájából legalább 1.

A madarak nem vállalják a rizikót mindenáron, főleg, ha olyan enyhe a tél, mint idén eddig volt.


Ha csak napraforgót (sózatlan) és cinegegolyót teszel ki (meg vizet), az már elég. Azok a madarak, amelyek nem tudják feltörni a héjat, összeszedik a többi által hátrahagyott maradékot.

Amivel etetni szabad még: köles, a boltokban kapható téli magkeverék, sózatlan szalonna, alma, tégla vaj (valahogyan rögzítve), dió, esetleg maradék főtt zöldség.


Ha még bővebben akarsz erről olvasni, nézd meg az MME (Madártani Egyesült) oldalát.

2014. jan. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes és szakértelemmel bíró választ!

Hatalmas örömömre, úgy látom, hogy bevált (a dióbél+napraforgó+víz)! Már napról-napra eszegetnek a kicsi tündérkék!

2014. febr. 3. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!