Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Törpepapagáj szelídítés....

Törpepapagáj szelídítés. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nem törpém van, de én így csináltam:

1.Amikor megjött hagytam pár napot pihenni, ismerkedni...stb

2.A 2. napon beszélgettem vele de még nem piszkáltam.

3.Amikor már megszokott (kb. 3.-5. napon) Megpróbáltam a rácsokon keresztül csemegét pl.: almát adni neki (először félt az almától, de azt olvastam, hogy ha én valamit eszek, akkor a legtöbb papagáj rikácsol, hogy ő is kér. Ezért odaültem vele szembe, egy darabot beraktam hozzá,és elkezdtem enni előtte az almát. Kis idő múlva ő is megkóstolta. És ízlett neki.)

4.Amikor már elfogadta a kezemből, megpróbáltam kalitkán belül is.

5.Már nem félt tőlem megpróbáltam hozzá érni. Sikerült is. Simogatni még nem engedte magát.

6. Az ágán ült akkor odaraktam elé a kezem, meg az almát, és az almát húztam a kezem felé.

7.Amikor már simogatni is engedte magát, és ráült a kezemre, kiengedtem.

Én először a szobámban engedtem ki. És egyedül voltam vele. Vigyázz, hogy meg ne sérüljön: Nem látja az üveget, ezért legyen függöny előtte, forró, éles dolgok ne legyenek, és vigyázz pottyantásokkal.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, remélem segíthettem. :)

2014. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Minél hosszabb, annál jobb! :)

Én fürtös kölessel próbálkoztam rácson keresztül, de nem jött oda. A kezem szoktam bedugni a kalitkába, mindig picivel közelebb. A szobába már kiengedtem repülni, de még nem barátkozott meg velem, fél a kezemtől. De boton vissza tudom tenni. Remélem megbarátkozik majd velem, nagyon szeretem! :)

2014. febr. 5. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!