Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj kérdések....

Hullámos papagáj kérdések. Lent. (? )

Figyelt kérdés

Nos, van egy hullámos papagáj hímem kb. október-novemberi kelésű január óta van nálam kb.2 és fél hete. Már igazán szelíd ki is engedtem repülni, aludt az ölemben, "mindent" összekakilt... Az lenne a problémánk hogy párzott a kezemmel. Mi a tennivaló ilyenkor? Vegyek neki társat? Mert én még szelídíteni szeretném hogy ha lenne társa akkor ő biztos hogy szelíd legyen! Még ráérnék várni a társsal 1-2 hónapot vagy minél hamarabb? Mert még nincs akkora kalitkám hogy két papagáj elférjen kényelmesen benne! És mivel már a kezemmel is párzott hím vagy tojó papagájt vegyek mellé?


És ami nem olyan lényeges de szerintetek mi legyen a neve? fahéjopál színű. Én a Marci, Hugó és Röppentyű néven gondolkodtam de Papukának becézem. Várnék más névötleteket is légyszi.

És így néz ki:

[link]


Köszi mindenki hasznos válaszát aki ír!! :D



2014. febr. 2. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon szép madár de fuhh de szép! Nekem egy kék-sárga nőstényem van. Nos az első hogy a kalitkában vedd ki azt a karomkoptatós rudat semmi értelme nincsen. Tegyél neki természetes ágakat nekem is van, nagyon szereti. Az enyém olyan 5 hónapos körül van. Októberben vettem és 1 hónap után jött ki a kalitkából. Ott tartunk hogy kint nem repül el, a botra rááll és vissza tudom tenni. az ujjamra nem mindig mászik, van hogy elreppen. Kell neki a társ hidd el, én is most fogok hozzá hozni egy hímet. Hát ellenkező neműt vegyél. Ő egy lány szóval mellé egy hímet. Ha nem teszel fészket nem fog tojni. Ha párja lesz akkor is szelíd marad ha kellően foglalkozol velük. Nyugi ez csak mendemonda de kellő idő és szeretet mellett ugyanolyan marad, ez tapasztalat. Mivel csaj a madár ezért a Papu az jó név, Marci kilőve. A viaszhártya nem kék színű onnan gondolom hogy lány.
2014. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nagyon cuki. ;) Lehetne Citromfű, vagy valami gyümölcs/zöldség neve.
2014. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!