Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt párban vagy...

Hullámos papagájt párban vagy egyedüli kedvencként vásároljunk?

Figyelt kérdés
Gyerekeink papagájjal szeretnék bővíteni a már meglévő állatseregletünket. A hullámos mellett döntöttünk, mivel ezt ajánlják kezdőknek és nem utolsósorban nagyon bájos kis madárka. A kalitka már megvan, csak még azt kell eldöntenünk, hogy két papagáj legyen, vagy egy. Mindkettőnek olvastam előnyeit, hátrányait, olyanok véleményét várom, akik igazán jól értenek a papagájokhoz. Szeretnénk, ha egyrészről az új kiskedvenc (vagy kettő) boldog lenne nálunk, de az is szempont, hogy a gyerekek simogathassák, dédelgethessék, taníthassák beszélni...stb. egyszóval ők is élvezzék a papagájtartást. Mit tanácsoltok? Köszönöm előre is a válaszokat.
2014. febr. 4. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ az állatnak akarsz jót,vagy a gyerekeknek. Ahhoz hogy kiegyensúlyozott és boldog legyen a madár,illetve madarak,mindenképpen párban kell vásárolni!

Gondolj bele neked milyen lenne ha elzárnának az emberektől,és pl gorillákkal kellene együtt élned,nem lenne kellemes,igaz? Ugyan úgy az állatnak is rossz,hiába állítja a sok nagyokos az ellenkezőjét.


A gyerekekkel meg kell értetni,hogy a papagáj nem egy dögönyözhető állat,inkább figyelni lehet őket.

Arra hogy a papagáj szelíddé válik,SOHA nincs garancia! Ha pedig a tervek ellenére vad marad,nem lehet eldobni,megszabadulni tőle mint egy megunt játéktól,egész életén át gondoskodni kell róla.


Szerencsére a legtöbb papagáj viszonylag könnyen szelíddé válik. Mivel párban sokkal nehezebbé válik a szelídítésük,erre van egy olyan célszerű megoldás,hogy először egy papagájt kell venni,1-3 hónap alatt teljesen kezessé tenni,majd pedig társat venni mellé. Az új jövevény szelídítése jóval könnyebb,mivel látja hogy a társa nem fél az embertől,hagyja hogy simogassák(stb),így előbb-utóbb ő is felbátorodik.

Minél fiatalabb egyedeket kell venni,mivel annál könnyebben szelídíthetőek.

2014. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat. Nagyon tetszik a javaslatod, hogy először 1 papagáj, utána, ha már kicsit hozzánkszokott, jöhet neki a pár.

Tudnál esetleg még abban segíteni, hogy két madár esetén a kalitkába mindent duplán vásároljunk? (hinta, itató-etető, játékok stb. )

2014. febr. 5. 21:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem szükséges,esetleg az etetőtálból javasolnék kettőt mert sok papagáj összeveszik a kaján,de az enyéim pl békésen megosztoznak egy tálon.

Kalitka méretétől függően minimum(!) 2 ülőrúd legyen,nem permetezett természetes faág(bodza,fűzfa,gyümölcsfaágak) a többi viszont mérgező lehet nekik,nem mindegy milyen az a faág. Vastagságuk akkora legyen hogy ne érjék teljesen körbe a lábukkal,mivel fontos hogy lekopjon a karmuk,illetve jó ha nem egyforma vastagságúak hogy kellőképp megedződjön a lábuk.

A játékokkal csak csínján!Műpapagáj,csengő,tükör szóba sem jöhet! És némelyik még elég drága is az állatboltban,ellenben nagyszerű fajátékokat lehet készíteni nekik otthon,fillérekből. Dekorboltban lehet vásárolni fagolyókat,kenderzsineget,stb. Sokkal jobban tetszik nekik!

Lehetőleg hintát se az állatboltból szerezz be,mivel annak általában fémből van az oldala amibe a papagáj sokszor belekapaszkodhat a csőrével,játszhat vele,nyalogathatja,emiatt fémmérgezésben elpusztulhat.

2014. febr. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kcsit késve olvastam az üzenetedet.:( Ma beszabadultunk az állatkereskedésbe és vásároltunk néhány cukiságot az új kedvenceknek.:) Semmi csengő, tükör és hasonlók, de az igazán csini színes fahintának valóban fém a szára.:( Esetleg ha körbetekerném valami kenderfélével? Nem is gondoltam, hogy a fém káros lehet, hiszen a kalitka is fém. Az etető-itató kérdésében is tanácstalan vagyok. A kalitkánk rácsozata vízszintes, az eladó viszont nem tudott adni megfelelő kialakítású etetőt, állítólag ehhez a kalitka típushoz nehezebb kapni. Én úgy képzeltem, hogy önadagolóst vennék, ami kívülről tölthető, ha nem vagyunk itthon, a nagyi is meg tudja etetni-itatni a madarakat. (amúgy tuti kiengedné őket) Esetleg tudnál javasolni megfelelő etetőt? Itatót vettünk egyet, de nem igazán vagyok kibékülve vele, szerintem eléggé egyszerű,vízcseréhez állandóan ki kell majd szedni a rácsok közül. Ha tudnál valami jót javasolni, nagyon megköszönném. Max. két itató lenne a kalitkában.

Még egy olyan dolgot kérdeznék, hogy jelenthet gondot, ha kb. másfél évesek lennének a papagájok? Ma derült ki, hogy egy ismerős család megunta a hullámosait és szívesen átadná őket, ha jó helyre kerülnének. Engem egy kicsit aggaszt, hogy már nem annyira fiatalok, de igazából az állatkereskedésben sem tudom, hány éves a papagáj, az eladó azt mond, amit akar, pláne hogy totál amatőrök vagyunk madárfronton, egy 50 éves papagájt pont olyannak látnék, mint egy három hónapost.:)

Köszönöm szépen, hhogy időt szánsz rám.

Szép estét.

2014. febr. 6. 21:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen,úgy vélem jó megoldás kenderzsineggel körbetekerni,de akkor jó alaposan. :)

Nos igen,némelyik kalitkától is kaphat fémmérgezést hosszútávon a papagáj,ha az nincs a megfelelő anyaggal bevonva.

Sajnos így látatlanban nem igazán tudom megmondani milyen etető/itatótál lenne ideális a kalitkához. Ha megkérhetlek küldenél esetleg képet?!


Az önetetőt nem javaslom,egy nagyobb magtól ,,elzáródhat"(még akkor is előfordulhat ha csak kis magok alkotják a keveréket),így ha nem veszi valaki észre előfordulhat hogy szerencsétlen jószágok hosszabb ideig nem jutnak táplálékhoz ami nagyon nem jó,mivel elég gyors az emésztésük. Nem mellesleg saját észrevétel hogy nemigazán kedvelik,sokkal szívesebben esznek nagy méretű etetőtálból. Sajnos muszáj mindig benyúlni a kalitkába hogy kilehessen cserélni,de szerintem ennyi kényelmetlenség belefér. :) Önitatót viszont bátran tehetsz nekik.


Képet itt tudsz feltölteni: www.kepfeltoltes.hu ,ad egy linket a képhez amit majd ide bemásolhatsz,és megtudom nézni.

2014. febr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ez necces ha szelíd papagájokat szeretnétek,egy másfél éves pár nem hinném hogy valaha is túl kezessé válna. Attól függ a mostani kazdáiknak engedik-e magukat,de ha megunták őket akkor nyilvánvalóan vad madarakról van szó,kezes ,barátságos jószágoktól nem szoktak megválni.


Állatkereskedésből pedig soha nem szabad madarat vásárolni. Ahogy mondtad,vagy nem tudják a korát,vagy hazudnak róla,az ott lévő papagájok vadak,szinte mind beteg,rendellenességeik vannak,nem megfelelő tenyészetből származnak ergo egyik pillanatról a másikra szívrohamban elpusztulnak,stb...

Legjobb lenne egy megbízható tenyésztőtől szerezni,ott nemcsak hogy egészséges és fiatal papikat adnak,de még sokkal olcsóbban is mint egy állatkereskedésben!

Vagy ha nem tenyésztőtől,esetleg egy ismerőstől akiknél nemrég szálltak ki a fészekből.


Egyébként ha jól olvastam vízszintes a kalitka rácsozása,szóval ilyen etető megfelelő lenne nem?! :

[link]

vagy

[link] esetleg hasonlók. Ilyeneknek lenniük kell a kereskedésben,ez alap.


Ha pedig bármilyen kérdésed lenne kérlek hozzám fordulj,a kereskedésben tele beszéik az ember fejét mindenféle otrombasággal,ők maguk sem tudják mit beszélnek.

2014. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ngyon kedves vagy, hogy ennyit segítesz, holnap küldöm is a fotót.

Jó éjt!

2014. febr. 6. 22:56
 8/10 A kérdező kommentje:

Most nézem a linkeket, ilyen etetőtálak voltak a kereskedésben, igen.

Ha esetleg vadabbak a madárkák, esélytelen őket szelidíteni? Nagyon türelmesek vagyunk:)

2014. febr. 6. 22:59
 9/10 A kérdező kommentje:

Készítettem három képet. A kalitkán lévő bevonat olyan gyöngyházfényű.

[link]

[link]

[link]

Mit gondolsz?

2014. febr. 7. 22:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát sajnos erről nemigazán tudok nyilatkozni,de szerintem nem lesz baj vele. :)


Hogyha javasolhatnám,és most vagy később megtehetitek mindenképpen téglalap alakú kalitkát vásároljatok. A tájékozódási képességük,a biztonságérzetük szempontjából fontos szempont.Nem olyan vészesen rossz alakú ez a kalitka,de ha tehetitek azért majd szerezzetek be egy téglalap alakút,az az igazi. :)


Így nehéz lenne bármit is mondani,de szerintem nem sok esély van rá hogy megszelídülnének. Nagyban függ attól is, hogyan bántak velük az előző helyükön.

2014. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!