Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 kecskepapagáj,2 hullámos...

1 kecskepapagáj,2 hullámos egy helyen?!

Figyelt kérdés

Van 2 hullámos papagájom. Sajnos nem túl kezesek,elvannak velem,de simogatni,kézre,vállra ültetni(stb) nem engedik magukat,maximum egy kis csemegével tudom lekenyerezni őket.Úgy döntöttem szeretnék melléjük egy valamivel nagyobb testű papagájt,ami inkább engem tekintene párjának,de ha nem vagyok vele mégsem érezné egyedül magát a hullámosok mellett. A nimfapapagáj éles hangja nagyon bántja a fülem,ezért kecskepapagájra gondoltam,mivel ismereteim szerint az is jól kijön a hullámosokkal.

Egy volier méretű ,,szobában" helyezném el,egész nap szabadon lennének(ahogyan most is a hullámosok). A kalitkát átrendezném,egyel kevesebb ülőrudat helyeznék el benne,és kivennék onnan egy famászókát,hogy elegendő nagyságú legyen a kecskepapagájnak is.

Mi a véleményetek,megférnének egymás mellett?

Kép:

[link]


Valamint kb mennyibe kerül egy kecskepapagáj,illetve nagyon nehéz a beszerzése(mo-n úgy tudom nem túl elterjedt még)?

Köszönöm!


2014. febr. 5. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van külön kalitkája, akkor megvannak együtt.(Ha nincsenek kis helyre összezárva.)

De a kecske papagáj, mint minden papagáj társas lény ezért jobb lenne neki ha párban lenne.


A beszerzése nem mondható nehéznek, mert már eléggé elterjedt. Az ára 2500-4000ft között van, színtől függően. Természetesen tenyésztőtől, mert a boltban két-háromszorosa.

2014. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Tudom hogy társas lény de mint mondtam a cél az volna,hogy engem tekintsen párjának de ha nem lennék vele,hogy azért mégse legyen egyedül ott lennének vele a hullámosok. Nem tudom mennyit számít ez?! Ha azt mondjátok egyedüli kecskepapagájként inkább ne tartsam elfogadom,de nagyon szeretnék egyet.


Sajnos csak ez az egy kalitka áll a rendelkezésemre,de mint mondtam mindig szabadon lennének. A szoba ahol vannak kifejezetten papagáj birodalom,nemsokára szerelek fel köteleket és még egy jó nagy mászófát. Így megfelelő lenne? Igaz elég aprócska szoba,de nekik éppen elég nagy.

2014. febr. 10. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!