Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi történik olyankor ha én...

Burtyi kérdése:

Mi történik olyankor ha én összepárosítok két különböző fajtájú baromfit és tegyük fel hogy gyönyörű lesz a végeredmény? Akkor végülis létrehoztam egy 3. fajt. Kell hozzá valami hivatalos papír vagy én magam adhatok neki akármilyen nevet?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 20:44
 1/4 anonim válasza:
Egy pulyka nem fog megb.szni egy gyöngytyúkot, úgyhogy nem.
2014. febr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem pulyka és gyöngytyúkra értem hanem Pl:Orpington és mondjuk Brahma keresztezésére.
2014. febr. 6. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
ha lehet keresztezni, akkor már biztos, hogy keresztezték volna mesterségesen. Egyébként meg nem tudsz új fajt létrehozni, a brahma és az orpingtin is egy faj csak kitenyésztették őket.
2014. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Új FAJ-t nem tudsz létrehozni. Ha két FAJTÁT keresztezel, akkor azt fajtahibridnek hívják. Egy új fajta létrehozásához kicsit többre van szükség. Akkor lesz belőle elismerten új fajta, ha széles körben elterjed és stabilan tartja a fajtajellegét (ez az az új tulajdonság vagy külső jegy ami alapján a fajtát leírják). Ez a legjobb esetben is hosszú évekig vagy inkább évtizedekig tartó folyamat.
2014. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!