Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy foglalkozzak a papagájommal?

Hogy foglalkozzak a papagájommal?

Figyelt kérdés
van egy 5 hónapos hullámos hím papagájom.Most ott tartok,hogy beteszem a kezemet és rászáll és ki is mer jönni a szobámba és mindig felfedez valamit.Hogy foglalkozzak vele,hogy még jobb barátságba legyek vele?Egyébként 3-kor érek haza és egész este 8ig kint lehet a szobába,meg alapból nagyon nagy kalitkája van.

2014. febr. 12. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Így nagyon szuper már a viszonyotok. Ha minden nap foglalkozol vele rendesen akkor ennél csak szorosabb lehet. Kedveskedj neki valamivel amit szeret, és játssz vele sokat, sokat legyen szabadon. Egyébként egy párocskán nem gondolkodtál neki?
2014. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De gondolkoztam,csak az a gond hogy nem szeretnék fiókákat,meg attól fèlek nem fog màrt foglalkozni velem
2014. febr. 12. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Fiú társat meg semmiképpen ne vegyél neki, verekedni fognak:S
2014. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*előző vagyok, másik 75%-os
2014. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem teszel fel odút nem lesznek fiókáik!!!
2014. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pedig hallottam olyat,hogy a kalitka aljába tojt.Meg attól tartok hogy csak a lánnyal fog foglalkozni :(
2014. febr. 13. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül neki társat szerezni, lehettek így is nagyon jó cimbik, hogy csak a kezedre száll, meg amit eddig szoktatok:):)
2014. febr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel jól összebarátkoztatok, ha társat kap, nem fog elfelejteni. Mindenképpen ajánlott, máshogy szeretik egymást a kismadarak, mint te őket. Két hímet is össze lehet rakni, akkor nem lesznek fiókák és ugyanúgy szeretni fogják egymást.

Nekem 4 hónap után kapott párt a kissrácom, szintén fiút. Előtte már kialakult köztünk egy nagyon jó viszony. Azóta is imádjuk egymást, de amióta ketten vannak még sokkal boldogabbak. Puszilkodnak, játszanak, nagyon különleges és szép dolog látni a kettejük közötti jó kapcsolatot. Azóta az első madaram beszélni is megtanult, egyre nagyobb a szókincse.

2014. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a két kacagógerlém (hímek) amíg el nem lettek különítve, hol ütögették egymást a szárnyukkal, hol probálta egyik a másikat megizélni, hol meg fordítva, meg néha udvaroltak is egymásnak, de amúgy tényleg így egymás mellett ültek a hát fakanál is be lett rakva nekik, az úgy olyan klassz volt, és akkor egyszercsak így a szárnyával az egyik átcsapott a másikra. Amúgy ők nem egyszerre jöttek, szóval amelyik véresre csípte a másik lábát, lehet, hogy nem tetszett neki, hogy a másik is jött "az ő területére", amit addig egyedül uralt. Ők amúgy nem szoktak reptetve lenni. Ja meg volt már itt egy olyan kérdés, hogy - mondjuk az két különböző fajtájú papagáj volt, hogy a régi papagáj szekálta az új társát, és hogy mit csináljon, és az egyik papagáj azt mondták a válaszok között lett írva, hogy az pont egy olyan papagáj, aki nem szeret osztozkodni. Ja és am a mi egyik madarunk el lett víve állatkereskedésbe.
2014. febr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!