Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagáj fajtát ajánlotok?

Milyen papagáj fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Lehetöleg nelegyen többmint 15k és beszédre is meglehesen tanytani.

2014. febr. 13. 12:08
 1/5 anonim válasza:
59%
Jákó Papagájt. Nekünk is az van, könnyen tanul...
2014. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én a nimfa papagájt ajánlom.Nagyon könnyen megtanul beszélni és az árok kb. 5-6000 forint. itt egy oldal amin mindent megtudhatsz róluk: [link]
2014. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha beszédre kell papagáj, akkor semmilyent nem tudok neked ajánlani. Van fajtákon belül is aki fogékonyabb és van aki nem akar megszólalni. 15 ezerbe egy hullámos/nimfa méretű papagáj kalitkája kerül, ehhez jön maga a madár és persze az eledelek, madárhomok, vitamin, nassolni való.

Sok foglalkozást igényelnek és mindenképpen párban kell őket tartani, ami nyilván növeli az összeget.

Egy hullámos vagy nimfa párt ki tudsz hozni ilyen összegből, de ez csak a madár! Fontos, hogy tenyésztőtől kell fiatal példányt vásárolni, nem pedig állatkereskedésből.

2014. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2014. febr. 13. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:

tisztában vagy vele, hogy mennyi türelem kell egy madárhoz? rengeteg, tapasztalatból beszélek. még ha tenyésztőtől veszel fiatal madarat, akkor sem garantált a zökkenőmentes összeszokás és szelídítés. az, hogy melyik beszél és melyik nem, az nem fajtól függ, hanem egyedtől. tudok olyan nimfáról, aki 30-40 szót is tud, de bőven van olyan, amelyik nagyon szépen fütyül dallamokat, azokat utánozza, beszélni viszont nem beszél.


jákó papagájnak csak a megfelelő méretű kalitka olyan 60 fölött kezdődik, maga a madár pedig megbízható helyről fiatalon 100 körülre rúg. azok a legfogékonyabbak a beszéd tanulására és a legtisztább beszédűek is.


hullámos is meg tud tanulni néhány szót, de egy kényelmes nagy kalitka olyan 10 ezernél kezdődik náluk (nem szabad kicsit venni, erre nem szabad sajnálni a pénzt!!!). nekem nimfám van, a kalitkája 13 volt, maga a madár 5000 megbízható tenyésztőtől. de ezen kívül kell a kalitkába felszerelés, vitaminok, csőrkoptató, játékok (amiket mondjuk csinálhatsz te is), és nem a lerosszabb minőségű kaját kell nekik venni, hanem a jobb márkáket (én versele-laga-t használok).


ha csak arra kell madár, hogy beszéljen, akkor neked nem való madár. meg fogsz lepődni, mennyi türelem kell hozzá, és még akkor sem biztos siker. először tájékozódj, különben még a kezedre sem fog ráülni, nemhogy utánozza, amit mondasz. ez nem kutya, vagy macska, ami 2-3 nap alatt hozzád szokik és már taníthatod mindenfélére.


kézzel nevelt madarakat javasolják sokszor, de az egyrészt drágább, másrészt én több tenyésztővel is beszéltem, akik azt mondják, hogy egy kézzel nevelt madárnak ivarérés után súlyos személyiségzavarai lehetnek, mert téged is papagájnak tekint, ordítozhat, ha csak kimész a szobából, és nem vagy vele, hiszen ezek 5 percre sem hagyják el a párjukat a természetben.


úgyhogy nagyon olvass utána, mielőtt bevállalod.

2014. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!