Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A galamb hús ehető?

A galamb hús ehető?

Figyelt kérdés
Gyakran idejönnek az etetőhöz, hála gondoskodásomnak igen nagy, kövér példányok. Ma éppen láttam hogy a lehulló magok miatt az földre leszálló egyik galambot elkapta az egyik környékbeli macska (tudjuk h kié, tehát nem terjeszt semmilyen betegséget). A fejét eléggé széttrancsírozta, de ahogy látom a többi részét teljesen épen hagyta. Arra gondoltam jó lenne megksótolni. Lehet valami bajon tőle ha mondjuk levágom az egyik szárnyát és azt elkészítem? (A többi részéhez undorodom így döglötten hozzányúlni,meg nem is értek hozzá, de a szárnyával vhogy még megbirkóznék...)
2014. febr. 17. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A fiatal galamb húsa nemcsak ehető, de az egyik legtáplálóbb ételnek tartották és betegek kosztjának fontos alkotórésze volt.
2014. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Már ennyire ínséges a helyzet?


Nos valószínűleg ehető,mint a többi madár,de mérgezőnek biztos nem mérgező:)

2014. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
peresze,hogy ehetö,de a szarnyaval nem sokra mennel :) en egeszben szoktam megcsinalni levesbe,nagyon finom levest lehet belöle kesziteni.
2014. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát figyelj van aki az elütött döglött állatokat eszi meg, van aki a fatörzs alól veszi ki a férgeket és azt eszi meg,meg még sok ilyen eset van. Szóval nem hinném h lenne tőle bármi bajod is :). De mondjuk én már hallottam olyat h galambhúslevest ettek . És nem lett tőle semmi bajuk . :)
2014. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ehetö bizony. Egyik legfinomabb husi, de ha lehet csakis a un. galambfióka, abban az életkorban amikor már majdnem tud repülni.
2014. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
lehet, de az ilyen városi galambot nagyon át kell sütni-főzni, nehogy valamilyen betegséget elkapjon az ember
2014. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hát én azzal a galambbal már inkább nem próbálkoznék
2014. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2014. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem ennék olyan galambot,aminek a fejét lerágta egy általam ismert vagy nem ismert macska! A szárnyával tényleg nem mész messzire.. Viszont ha már ugyis etetsz galambokat,a gondolat kövérkés testük láttán megfogalmazódott benned hogy megkóstolnád,azt javaslom,egy galambduc,pár galamb,és nyugodtan rászokhatsz a galambhúslevesre,mert finom!
2014. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fejét eléggé széttrancsírozta, de azért életben maradt?
2014. márc. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!