Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kaptam egy ilyen madarat...

Kaptam egy ilyen madarat porcelánból. Milyen madarat ábrázol?

Figyelt kérdés
[link]

2014. febr. 17. 22:55
 1/6 Rékcsi válasza:
67%
Esetleg hasonlít egy tüzes fejű vagy sárgafejű királykához. De szerintem ez csak egy szép kis énekesmadár porcelánból, nem hiszem h aki készítette az egy konkrét madarat készített el, de ha igem ebbőll akkor is nehéz kitalálni mire gondolot. Szoktam madarat gyűrűzni de ez leginkább olyan mint ha pár énekesmadarat ötvözött volna. Viszont nagyon szép :)
2014. febr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Imádom az ilyen porcelán madarakat, viszont én sem tudom mit szeretne ábrázolni.
2014. febr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
53%
Afrikai töketlen fecske.
2014. febr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ismerős, de sajnos én sem tudom.

Csak azért írtam, hogy elmondjam, szerintem nem biztos, hogy valóban létező madarat ábrázol, lehet a festés része már csak egyfajta önmegvalósítás volt és nem létezik ilyen madár. Illetve nem tudjuk, hogy hol készült stb., nem tudjuk a hátteret, tehát az is lehet, hogy létező madár ugyan, de nem Magyarországon, hanem valahol máshol a világ egy kis részében.


Esetleg kérdezd meg a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület-et.

[link]

Itt le van írva az e-mail címük is: info@mme.hu

Illetve, "Magyarország madarainak adatlapjait megtalálhatja itt" : [link]

2014. febr. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a testalkata, tartása alapján kakukkféle lehet, legalábbis én erre tippelek. yellow billed cuckoo hasonlít rá legjobban azok közül, amiket találtam. de a festés valószínűleg önkényes volt :)
2014. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, én is nagyon szeretem az ilyen porcelánokat és sokat néztem, hogy rájöjjek milyen madár, mert annyira csodálatos. Valószínűleg tartom, hogy nem konkrét madárról van szó, hanem egyedi elképzelés alapján készült.
2014. febr. 19. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!