Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fiatal Nimfa megszelídítése?

Fiatal Nimfa megszelídítése?

Figyelt kérdés

Ma vettünk a párommal egy augusztusi, a tenyésztő szerint valószínűleg hím (de még nem tudta 100%-ra megmondani) nimfát. Szeretném megszelídíteni, kézhez szoktatni. Eddig mióta itt van, üldögél és nézelődik körbe a szobán, csak bámul, gondolom ismerkedik. Ha közelebb megyek és elkezdek neki beszélni, akkor nagyon figyel, ha arrébb megyek, követ a fejével. Elég sok fiatal madárka közül vették ki, de nem tűnik vadnak, inkább nagyon ijedtnek.


Minden hasznos és használható ötlet érdekelne, hogyan tudnám a leginkább kézhez szoktatni. :) Köszi előre is.


2014. febr. 19. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

mi egy hónapja hoztunk el egy tavaly őszi nimfát. az első napokban hagyd, hagy nézelődjön. utána lehet hozzá közeledni. én azt csináltam, hogy eleinte kb másfél méterre tőle ültem (épp vizsgaidőszak volt) és tanultam, egész nap vele voltam. utána mikor már fütyörészett is néha, akkor közelebb ültem hozzá. rengeteg türelemre lesz szükséged. szerezzetek be fürtös kölest, azt a nimfák nagy része imádja, az enyém is odavan érte. a kalitkába csak annyira nyúljatok be, amennyire szükséges, az első hetekben. pl víz, kaja csere. az, hogy mikortól lehet étellel kínálni, egyedfüggő. ha már nem nagyon érdekli, hogy ott vagy mellette, ugyanúgy teszi a dolgát, pl járkál, eszik, iszik, akkor utána lehet azt, hogy pl ha a rácshoz közel ül, odateszed az ujjadat. eleinte gondolom el fog húzódni, vagy akár drasztikusabban is reagálhat. az a lényeg, hogy sose vedd el a kezed addig, ameddig le nem nyugszik, mert ha ezt megteszed, azzal azt a viselkedését erősíted meg, hogyha hisztizik, akkor békén hagyják. ha a kezedet szigorúan a rácson kívülről már megszokta, akkor a rácson át lehet benyújtani neki fürtös kölest. eleinte minél nagyobbat, hogy ne kelljen nagyon közel menni hozzád. ha már a hosszabb kölest simán elveszi, akkor lehet csökkenteni a távot, a végén már csak egy kicsike gömböcskét adsz neki az egész fürtről, de még mindig rácson keresztül.


szerintem egyelőre ennyi elég, mert madárfüggő, de akár az is hetekbe telhet, hogy elvegye a kezedből az ételt a rácson keresztül. legalábbis az enyémnél 2 hét volt.

2014. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a választ. :)


szerintem akkor a miénk nagyon gyorsan halad, tegnap tegnapelőtt csak ültem mellette, odatoltam a fotelt, az egyáltalán nem zavarta, pedig szinte nekidőltem a ketrecnek, úgyhogy tegnap este bepróbálkoztunk a fürtös kölessel, és imádja, kb másfél centis darabkákat adtunk neki, eleinte szaladozott mellette, utána szaladgálás közbe néha-néha lekapott róla egy-két magot, pár perc után megállt és ette. ma párom megpróbálta ketrecen belül is, és úgy is megette. sőt, egy kis gömböcskét úgy evett meg, hogy egy-két "csípés erejéig" rajta volt az egyik lába párom ujján, és az sem zavarta.. szóval szerintem kifejezetten jól halad (nem erőltetünk rá semmit..)


és imádnivalóan cuki is. :D

2014. febr. 21. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!