Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lakásban tartott papagájokat...

Lakásban tartott papagájokat hány foktol szabad kitenni levegőzni?

Figyelt kérdés
Nimfa es hullámos, ha mondjuk 10 fok van es süt a nap kitennetek kis időre?
2014. febr. 19. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A hullámos papagáj a 0 fok körüli hőmérsékletet is elbírja, ha éjjel be tud húzódni védett helyre.
2014. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Es a nimfa?

Csak kis időre gondoltam, amikor süt egy kicsit a nap, dél körül, aztán bevinnem. Nem fáznak meg ilyenkor?

2014. febr. 19. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:
neeem, a nimfák sokszor télen is kinn vannak, a mínuszokban, jól szokták bírni, hogyha van egy fedett helyük, ahova behúzódhatnak mondjuk éjszakára. most meg elég kelleme az idő, nyugodtan kiteheted kicsit levegőzni meg sütkérezni.
2014. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

De sokszor remegnek, meg 15-20 fokban is, akkor az nem azt jelenti hogy fáznak?

2014. febr. 20. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:

annyira hülyeségeket írnak előttem, mint az állat!

az egy dolog, hogy áttelelnek kinti röpdében, ez így is van, de azok folyamatosan szoknak a hideghez, hiszen kint vannak, ezek meg benti papagájok, azt nem lehet csak új kib*szni a 0 fokba! ráadásul a huzatra is nagyon érzékenyek a benti madarak.


nem tudnék konkrét hőfokot írni, de még ne tedd ki őket, majd tavasszal, március vége-áprilistól és eleinte akkor is napra, szélvédett helyre, rövid időre! utána pedig amikor már tényleg jó idő van 20 fok fölött csak úgy tedd őket napra, hogy legyen árnyékos rés is, ahova behúzódhatnak.

2014. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Még nem mertem volna kirakni.

Nyáron voltak kinn, es persze félig árnyékba raktam.

2014. febr. 23. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:
arra vigyázni kell, hogy ne legyen sokkal hidegebb kinnt mint bent, mert nem bírják nagyon a hirtelen lehülés
2014. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!