Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek, hogy a zebrapintye...

Mit tegyek, hogy a zebrapintyek ne hangoskodjanak hajnalban?

Figyelt kérdés

Vigyázok egy pinty párra, a gazdájuk elutazott. Sajnos hajnalban nagyon elkezdenek kiabálni, le szoktam takarni a kalitkát, de nem segít.Mit tegyek?

És azt honnan lehet tudni, hogy az etetőben már nincs kaja, csak a magok héjai maradtak?


2014. márc. 6. 06:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Fekete lepellel kell letakarni őket, hogy teljesen sötétben legyenek. Az etető tartalmát rá kell szórni egy kinyitott újságpapírra s kinn a szabadban óvatosan rá kell fújni a mag+héj halmazra, miközben óvatosan rázogatja az ember. A légáramlás kisodorja az üres maghéjakat és maradnak csak a feltöretlen magok (szelelőrosta)
2014. márc. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak.

Igen, maglepően hangosak ahhoz képest, hogy milyen kicsik.

Én imádtam a hangjukat :)


Nem önetető van a kalitkán? Abban csak rendes mag van, a héját kiszórják a kalitka aljára. No meg aköré :)

2014. márc. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is imádom a hangjukat, de csak nappal.:D Olyan az etető, hogy kívülről kell betolni egy nyitott műanyag dobozt.


Fekete leplem nincs, de ha egy nagyobb törülközőt terítek rá, az is jó?

2014. márc. 6. 07:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi?

[link]



Próbáld ki a törölközőt, hátha.

2014. márc. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ilyesmi, csak kisebb:

[link]


Egy törülközőt tettem rájuk, nem volt teljes a csönd, de azért sokkal jobb volt. (Vagy csak én voltam fáradtabb) Csak attól félek, hogy ha ilyen vastag anyagokkal letakarom, nem jut be elég levegő. Vagy ez hülyeség?

2014. márc. 7. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!