Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnék olcsón jákó...

Hogyan tudnék olcsón jákó papagáj fiókához jutni?

Figyelt kérdés
Szerintetek szimpla állatkereskedésekben olcsóbb? Mondjuk a környéken még sehol nem láttam, de mivel Pesten vannak rokonaink, ezért a szállítási megoldható volna, mert úgy hallottam Budapesten állatboltokban is lehet kapni. Esetleg tudtok jó papagájneveket, ami nem olyan átlagos?

2014. márc. 18. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Van tapasztalatod nagypapagáj tartással??
2014. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sehol, vagy mi neked az olcsó?
2014. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy zsír új BMW X6-os akarok, lehetőleg 100ezer alatt...


A jákó papagáj jó sokáig él, úgyhogy nem egy állatot, hanem egy társat veszel magad mellé.

Rengeteg foglalkozást igényel, mivel rettentő intelligens madár, így ha egész nap a kalitkájában van (ami neki kell szintén nem lesz egy 10ezresből), akkor bekattan, súlyos viselkedésproblémákhoz vezethet a ritmikus topogástól az öncsonkításig minden belefér.

Sok gyümölcsöt eszik, ami sajnos megint nem két forint lesz.

Meg kell nézni a "jogi hátterét" a madárnak. Cites papír és chip vagy gyűrű kell legyen a madáron. Ezek hiányában ha a szomszéd felnyom a nagy hangja miatt, akkor el is kobozhatják, mint ismeretlen származású állatot. (pár éve már tilos vadon befogott madarat az EU területére behozni, és ezek nélkül hogyan bizonyítod, hogy nem az?)

Nagypapagájt csak és kizárólag tenyésztőtől szabad venni az imént leírtak miatt. Ha találsz is kereskedésben, véletlenül se vedd meg, azok a szerencsétlenek nem kapnak megfelelő törődést, ki tudja milyen heppjük van már.

Szóval mindezek tudatában ne a vételáron spórolj!

2014. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
+ párban kell tartani. Legalább nem LY-al írta a papagájt
2014. márc. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Először is, nyilván nem fogok akkor papagájt venni, ha reggel 6-kor elmegyek és este 10-re érkezem, de én nem is arról kérdeztelek titeket, hogy hogy kell gondozni. Miért baj az, ha valaki olcsón szeretne venni egy állatot, nem vagyunk milliomosok hogy csak úgy 100.000. forintot (vagy többet) elköltsünk.
2014. márc. 19. 15:44
 6/7 anonim ***** válasza:
a jákó ára 150-180000
2014. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alsóhangon.



Ha meg nem telik rá, akkor nem veszek. Ilyen egyszerű.

2014. márc. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!