Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy nagyon kanos hullámos...

Van egy nagyon kanos hullámos papagájom, akinek enyhén ferde hajlamai vannak, és már-már veszélyes amit csinál. Mi ez, és mihez kezdjek a helyzettel?

Figyelt kérdés

Nagy kalitkán van, benne 2 tojó nimfa, egy hullámos hím, és egy hím kacagógerle. Eredetileg három tojó nimfa volt a felállás, de az egyik elrepült. Ez a nimfa volt úgymond a "párja" a kis hullámosnak. Próbált vele párosodni, etetgette, gondunk sosem volt belőle. Viszont mióta elrepült, a hullámos még a legyet is röptében. Kezdte a másik két tojóval, de mivel azoknak most tojásaik vannak és nem engedik a közelükbe, ezért áttért a gerlére. Ugyanúgy "tevékenykedik" az ő hátán is, mintha tojó lenne, az a szerencsétlen meg nem tud merre menekülni előle. Ez kb. egy hete megy így, mostmár nem menekül, a hullámos meg etetni próbálja, de mivel a gerle nem fogadja el tőle a kaját, összekente vele a jobb szeme körüli részt. Ma pedig már annyira eldurvult a helyzet, hogy ki is sebesedett a szóban forgó rész.

Különraktam a gerlét a többiektől, lefertőtlenítettem a sebet, de nem tudom hogyan tovább. Ha veszek egy párt a hullámosnak, félek hogy sokan lesznek a kalitkában, ha elkezdenek költeni, meg abban sem vagyok biztos, hogy a többi madár tolerálná. Külön nem tudom tenni a hullámosokat mert nincs helyem több kalitkának (van egy pintypár is egy másik helyiségben).

Passzoljam le valakinek? Mit tegyek?


2014. ápr. 1. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahova a gerlét tetted ott nem férne el a hullámos? A gerle meg vissza kerülne a nimfákhoz. Mekkora ez a nimfás" ketrec? Vagy ha sehogy se tudod hova tenni akkor vagy a gerlétől vagy a hullámostól válj meg .
2014. ápr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A gerle most egy rögtönzött helyen van, egy fás ládában, rácsos tetővel. Gyakorlatilag olyan mint a régi kalitkája, mielőtt hazahoztuk volna. Nem túl mozgékony, ezért neki ideiglenesen megfelel, a hullámosnak viszont nem lenne jó.

A kalitka ehhez hasonló, csak nem ennyire magas a talpa és picit hosszabb: [link]

2014. ápr. 3. 17:05
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkora mint egy jó magas hűtőszekrény :)
2014. ápr. 3. 17:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem sok használható válasz jött eddig és még mindig nem tudom miért csinálta ezt a madaram :\
2014. ápr. 4. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem kell a papagaj,akkor en szivesen elfogadom,mert nekem van egy ojo hullamosom!Csak attol fugg,hogy hol laksz!:)
2014. ápr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sopron mellett lakom, ha minden kötél szakad, szólok neked :)
2014. ápr. 6. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!