Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem lesz baja a zebrapintyemnek?

Nem lesz baja a zebrapintyemnek?

Figyelt kérdés

Van egy zebrapinty párom, már majdnem egy éve megvannak.

3 hónapja volt két tojásuk, az egyik kikelt, de nem élt sokat a kicsi, nem adtak neki enni a szülei, viszont továbbra is rajta ültek. A másik tojást 1 hét múlva kivettem alóluk, mikor megnéztem lyukas is volt..

Kivettem az odút tőlük, mert úgy tudom ha nincs odú ahol fészkelni tudnának akkor nem lesz kicsinyük, és ugye nem is szerettem volna hogy a lány egyszerre ismét tojjon mert nem hinném hogy jót tesz neki ha sosincs "pihenő ideje".

Szóval eddig jól megvoltak, de néhány napja azt vettem észre hogy a hím udvarol a tojónak, és párosodtak is, viszont most nincs berakva nekik odú. Ebből lehet probléma? Tegyek be nekik fészket?



2014. ápr. 14. 19:00
 1/1 anonim válasza:
Nekem kb. 2 évig volt 1 pár zebrapintyem sztem rakd vissza.Egyszer volt amikor 6 tojáson ült és 4 kelt ki.Ne aggódj a többi tojás miatt mert azt talán meg eszik vagy kidobják akkor meg neked kell kivenni.És a pihenő ideje miatt se aggódj.Arra viszont készülj fel, hogy sok tojást fog rakni.És vigyázz ha egy fióka elég fejlett lesz akkor vidd vissza az állat kereskedésbe mert ott visszafogadják. De ha nem csinálod akkor párosodni fognak vagy összekevered, hogy melyik a fióka és a szülő!Ennyit tudtam segíteni! :D
2014. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!