Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért halt meg szegény kis 3...

Miért halt meg szegény kis 3 éves nimfapapgájom? Halála előtt már vagy 2-3 nappal is sárga bogyókat "köhögött" fel amikben valamilyen fura csőrkoptató szerű por volt ha szétdörzsöltük.

Figyelt kérdés
Mikor felköpte ezeket akkor egyszerre nagyon sokat és mielőtt köpte volna valamilyen furcsa kígyózó mozgást végzett a fejével, majd megrázta magád és azt hallottam hogy valami koppant a kalitkán. Vittük orvoshoz de azt mondta már túl későn. Mielőtt bogyókat köpött volna elment a hangja és mikor sipolt volna csak halk hörgést lehetett hallani, ugyanúgy repkedett bár az utolsó hétben már kedvtelenebb volt. Halála után nagyon furcsa szaga (enyhén csípős, maró)... :\'( illata volt... de lehet az albínó szerűsége miatt is? mert tollazata igen sárga volt... butácska volt és nem tudott rendesen fütyülni mint a párja, csak egyetlen hangot csippantott. Szeretném megtudni Miért halt meg szegénykémés hogy hogyan vigyázhatnék a párjára
2008. júl. 26. 01:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi baja lehetett szegénykének, nagyon sajnálom! A barátnőm nimfapárjából is meghalt az egyikük pár éve. Iszonyú sok törödés kell ilyenkor a párjának, mert különben depressziós lesz, nem fog enni és ő is meghal! Barátnőmnek olyan ragaszkodó most a nimfája, hogy mindenhova menne vele, még a zuhanyzóban is nézi és puszit kér meg ilyesmi... Hihetetlen, mintha őt választotta volna másik párnak. Másik nimfát nem akart neki venni, mert félt, hogy esetleg nem fogadja el :(
2008. júl. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom!! :(

Ahogy olvastam,először arra gondoltam,hogy talán etetni akarta volna a párját,de vhogy rosszul sült el a dolog.De ha az állatorvos sem tudta megmondani,hogy mi volt a probléma,akkor sztem mi sem tudunk segíteni.A párjára most nagyon oda kell figyelni,mert ha unatkozik,akkor lehet,hogy depis lesz,és mondjuk elkezdi tépkedni a tollát.Foglalkozz vele kicsit többet,szerezz be neki új játékokat,vagy vmivel kösd le a figyelmét,nehogy kárt tegyen magában szomorúságában...........:( Azt tudom még mondani,hogy olvasgass a neten a betegségek után,hátha megtalálod halálának okát.

2008. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De érdekes mivel a párja nem lett nagyon rossz kedvő tehát őt nem viselte meg ez a dolog bár az első 2-3 napban gubbasztott de annyit szoktunk játszogAatni gondolom ha nem is elfelejtette de fátylat vetett a dologra. Amúgy a doktor meg mondott valamit csak én amikor már azt mondta hogy már télleg későn hoztuk leálltam bőgni és valami oasmit halltottam hogy megfázhatott, vagy pedig a csőrkoptatója volt rossz. Ami azt illeti a párja a csőrkoptató helyett az ülő fácskáját rágta. Jah és hozzátenném hogy a nőstény madár purcant ki szóval az etetősdi nem biztos hogy az volt... De azért köszi mindent
2008. júl. 26. 13:55
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a begyével vagy az emésztőszervével lehetett valami főleg ha le is írtad hogy büdös volt.

Nálam anyám kakasával volt hasonló.Nem akart enni és a begye meg volt keményedve.Rázogatta a fejét és a kaja meg a fojadék visszafelé jöttek ki darabokba.Már a feje is kezdett lilulni rohantunk a dokihoz.Az orvos fejjel lefelé fordította és csak ugy ömlött ki belőle a hányadék szerű fojadék.Aztán este megműtötte kitisztította az emésztőjt és pár nappal később már elyrejött.Az orvos mondta is ha egy pár órával később vittül volna be már nem is élt volna.

2008. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
szegény énis sajnálom!
2008. dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem milyen csőrkoptatót használt? Sajnálom szegénykét:(
2012. júl. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tüdő-, légcsőbaj félére gyanakszom.
2018. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól mondja az előző, igen, az genny(légcsőhurut)is lehetett akár
2018. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!