Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Bérházban madarat tartani? Lent

Bérházban madarat tartani? Lent

Figyelt kérdés
Szeretnék egy madarat,hullámos papagájon esetleg nimfán gondolkozom.Mennyi a tartásuk?Mekora kalitka kell nekik?Lehet tenni íróasztalra?Esetlegesen erkélyre?Éjszaka csipog?Hogyan kell kiválasztani melyik a fiatal,kedved egyed?Hallottam,hogy ha nem akarom hogy csiviteljen le kell takarni és akor abbahagyja(elalszik?),ez igaz?Lehet tőle aludni este?Lehet egyedül tartani?
2014. ápr. 23. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Erkélyen inkább ne, mert megbolondulnak a szomszédok, nimfa hangosabb, mint a hullámos.

Nem olcsó a tartásuk, árat most nem tudok kalkulálni.

Kalitka minél nagyobb kell, de néha ki is kell engedni őket.

Jó nagy kosszal jár, nekünk volt egyszer több hullámos is, de utána egy kecskepapagáj, no az is csinált koszt bőven.

Este ha letakarot a kalitot, akkor csöndben van, de reggel elkezd rikácsolni és egész nap zajong a legtöbb madár, este lehet aludni, de reggel korábban kel néha, mint te.

Lehet egyedül, de akkor sokat kell vele neked foglalkozni, bár én sajnálom az egyedül tartott madarakat.

2014. ápr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Szomszédokra való tekintettel én nem tartanék papagájt... Nálunk az egyik kedves szomszéd tartott és zengett tőle az egész udvar/lépcsőház.


Mellékesen megjegyzem, hogy én SOHA semmilyen körülmények között nem tartanék madarat lakásban. Ahogy előttem is írták, hatalmas koszt csinál és reggel már ordít.


Nekem papagájom nem volt, csak madárfiókákat neveltem, de valami borzalom... Reggel, amint felkelt a nap, ordított. Ezért az csináltam, hogy betettem a fürdőszobába este és reggel mondjuk 8 körül hoztam ki és akkor szépen aludt, mint a tej XD

2014. ápr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Papagájaim vannak kettő (hullámos)

Kalitka: 6600ft

Ülőrud 2db 400-500ft/db

Etető,itató: 400ft

Csőrkoptató (szépiacsont) 200ft tartóval

Papagáj eleség,rágcsáló,vitaminok stb...400ft-tól

Játékok: 200 ft-tól

Lehet íróasztalra tenni,de célszerű ha fix helyük van.

Erkélyre kiteheted őket szép időben,de ott tartani állandóan nem jó.

Éjjszaka az enyémek nem csipognak,és nincsenek letakarva.

Hogyan kell kiválasztani passz,ahol veszed nyilván tudni fogják.

Az enyémek akkor is csipogtak néha mikor le voltak takarva.

Lehet tőle aludni.

Egyedül is lehet tartani de akkor sokat kell vele foglalkozni,de mint sok más állat a papagáj is társas lény,jobban elvannak ha van párjuk.

2014. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az árakat ABC ZOO honlapján találtam,nyilván mindenhol eltérőek.
2014. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A bérházamban van egy csivava attól nem hiszem hogy a papagáj hangosabb,azért kérdeztem hogy lehet e tőle aludni mert Anyukám nem túl jó alvó.Azért takarítanam:)de kell alá alom?Vagy a tollat egyéb piszkot hajingálja ki?Azért szeretnék egy himet(gunar,kakas,gacser nem tudom) mert nagyapa testvérenek is egyedül volt,és boldog volt oregen halt meg...meg hát ha megtanulna beszélni.Ha később vennék neki egy párt tojót kell feltétlenül venni?Meg hogy szoktathatnam őket össze?Első papagájos lennék úgyhogy inkább csak egy...
2014. ápr. 23. 18:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Kezdő papagájosnak hullámosat ajanlotok vagy inkább nimfát?
2014. ápr. 23. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs gácsér meg stb...papagájoknál hím van meg tojó.

Koszos,ez tény,alom nem kell alájuk,elég egy újságpapír a kalaitka aljára a tálcába,és igy könnyen tudod takarítani.

Egyedűl azért nem jó,mert unatkozik,egész nap bezárva nem nagyon buli.A hullámos papagáj nem beszél,sőt egyik sem,csak tudnak hangot utánozni,szavakat megtanulni.Ha van kedve "beszél" ha nem akkor bármit csinálsz akkor sem fog.

Párban sokkal aktívabbak,többet csicseregnek,játszanak és olyan jó nézni őket!

Az én hímem a kezemen szokott ülni,a tojó még nagyon.Idő kérdése,hogy mennyire tudod megszelíditeni,a kirepüléssel eddig kétszer próbálkoztam,sajnos csak céltalanúl repkedett szegénykém,és gyorsan megfogtam mielött össze törte volna magát.

2014. ápr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kezdőnek hullámo papagájt.
2014. ápr. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!