Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az udvarunkban leesett egy...

Az udvarunkban leesett egy kis fekete rigó a fészkéből, repülni is tud de alacsonyan. Van egy kutyánk elkerítve, de már egyszer a ketrecének repült, és félek, hogy a kutya elkapja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a nagyobb fiókák már kiszöknek a fészkükből és a földről tápláják a szüleik.Nálunk ez a kutya miatt eléggé veszélyesnek tűnik. Most egy kalitkában van, felraktuk a fára és a szülei keresték is. Láttam ahogy az egyk valami gilisztát hozott, de nem adta oda neki, nem mennek a közelébe. Nekünk is sikerült 3 gilisztát adni neki, többet nem mertem mert féltem, hogy túletetem. Most a fán van kalitkában, és remélem az éjszakát kibírja. Életerős, egészséges, a farktollazata nincs kinőve még. Holnap még meglesem, hogy a szülei etetik-e, és ha igen megvárom míg a farktollazata is kinő és elengedem. Jó amit teszek? mit tegyek ha nem jönnek a szülei, hogy etessék? ( a többi fióka valószínűleg eltudott repülni, mert volt vagy 3 pici, most 2 nagyonóbb rigó mind járkál a fa körül )

2014. ápr. 25. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Éjszaka nagy valószínűséggel el fog pusztulni (a kihűléstől). A szülők feltehetően összeterelnék a kicsiket éjszakára a fészek közelébe és melegítenék is őket. Ha zárt a kalitka, nem fognak benyújtani ennivalót. Általában nem szabad (nem érdemes ) beleavatkozni az ilyen fészekből kimerészkedett madarak életébe.
2014. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Jól teszed. Ha elengeded,a kutyát addíg tartsd távol,zárd be,kösd meg,valaki fogja meg...ahogy lehet. Aztán biztosan próbálkozik a repüléssel...ha nem megy,akkor még visszateheted és megpróbálhatja később.
2014. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Ja,most hűvös van, be kéne vinni a kalitkát a lakásba.
2014. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A fekete rigó fiokak fészekhagyók. Sztem engedd ki a madarat, mert így el fog pusztulni. Nem lesz semmi baja ha kinn van. A szülők nem fogják etetni így.
2014. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Elég nagyocska már, gondoltam arra is, hogy a hideg miatt baja lesz, esetleg estére behozom, és reggel újra kirakom. A kutyával nem tudok mit kezdeni, csak, hogy elkerítem. A farktollazata mennyi idő alatt nő ki?
2014. ápr. 25. 20:54
 6/14 A kérdező kommentje:
A másik gond, hogy városban élek, a 2 kertszomszédomnak ugyan van kutyája, de szabadon. A kutyák átjönni nem tudnak, de a kis csöpség viszont a kis réseken simán átfér. Nem akarom, hogy elpusztuljon, fogalmam sincs mit tegyek. Ha elengedem simán az én kutyámhoz is bemászhat, ma szinte bemászott, neki repült a ketrecnek, a kutya nagyba elkezdett csaholni, és próbáltam elhajtani a kicsit onnan. A fészek közelébe tereltem, de nem tud felmászni vagy felrepülni. Ezért raktam pont a kalitkát a fára a fészek közelébe. A szülök járkálnak körülötte, lehet amikor nem nézem a közelébe is mennek. Ha a földön lenne elméletileg akkor is ugyanúgy kihülhet egyedül mint a kalitkában, nem ? Raktam forgácsot neki, mit tudnék még tenni? Köszönöm a válaszokat !
2014. ápr. 25. 21:09
 7/14 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Reggel rakd ki ahonnan felvetted vagy egy közeli bokorba.
2014. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Más alternatíva ? Bokor nincs, mert nem nagy az udvar, egy fánk van.. a földön meg a kutyák is elkaphatják.
2014. ápr. 25. 22:07
 10/14 A kérdező kommentje:
Minden esetre mindent megteszünk, hogy egészséges szabad madárka legyen. Remélem mihamarabb kinő a tolla és szabad madárka lehet. :)
2014. ápr. 25. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!