Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagajokat ajanlatok...

Milyen papagajokat ajanlatok kezdoknek?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 26. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nimfa, hullámos. Ezek a legegyszerűbbek egy kezdőnek :) Nekem van mindkettőből, ha kérdésed van szívesen válaszolok.
2014. ápr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mik a nimfának a tulajdonsagai?? Kb mennyibe kerul?? Érdemes-e egyet tartani? Hangos??
2014. ápr. 26. 12:37
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
NINCS GYAKORLÓ PAPAGÁJFAJTA!! Mindegyik madár külön kis élet, amit nem szabad lebecsülni! Megvannak a szükségleteik, az igényeik, ha ezt nem tudod biztosítani, akkor egyik madár sem való neked. Ha tudsz biztosítani megfelelő törődést feléjük, a környezet is jó, ha tudsz velük folglalkozni (NEM napi fél órát!), és imádod őket, akkor jöhetnek. És ha nem unsz rájuk, ha kitartó vagy.
2014. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

itt nézelődj, sok infót megtalálsz: [link]

Én állatkereskedésben 3000FT-ért vettem anno, de ez volt már pár éve, nem tudom most hogy állnak az árakkal. Tarthatsz egyet is, de akkor sokat kell vele foglalkoznod, napi több órát is akár, mert nagyon társas madár. (Tükröt semmiképp se tegyél be neki ha egyedül van!)

Nem kifejezetten hangos, de relatív hogy kinek mi jelent hangosat. Tud kiabálni, ha akar :)

De ha sokat foglalkozol vele, tanítgatod akkor ilyen édes hangokra is képes: https://www.youtube.com/watch?v=9xd4kniHJqw

2014. ápr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ lenne még egy kérdésem lenne!


ha egyedül tartok egy nimfát mekkora kalitka kell neki??

2014. ápr. 26. 13:38
 6/9 anonim ***** válasza:

75X40X50 cm a minimum méret egy nimfának. Igazából az a lényeg, hogy rendeltetés szerűen tudja használni a szárnyait, ki tudja tárni őket, esetleg repkedhessen is benne. Ha kézhez szoktatod és rendszeresen kiengeded a szobába repkedni, akkor elegendő ha kényelmesen elfér a kalitkában.

Menj be egy állatkereskedésbe, nézd meg hogy pontosan mekkora is egy nimfa, utána pedig nézd végig a kalitkaválasztékot. Tudni fogod, hogy melyik a megfelelő neki, csak gondold végig logikusan :)

2014. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
inkább én a barát papagájt ajánlanám elsőnek :9
2014. ápr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Tenyésztőtől 2000-5000ft között szerezheted be. (Az ára a színétől függ.)

Állatkereskedésben ennek a két, háromszorosába kerül.


Csak akkor hangoskodik, ha megijed vagy ha egyedül van. Ha párban vannak akkor egész nap csendben elvannak.

2014. ápr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! (:

Hullámos papagáj nagyon jó kehdőknek.Nekem is van egy, elvan, mindennap repked, nagyon aranyos.

1800-2000 ft körül van.

2015. aug. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!