Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A szomszéd gyöngytyúkjai...

A szomszéd gyöngytyúkjai állandóan az udvarunkon és a kertünkbe vannak! Kieszik a frissen elvetett magokat, össze piszkolják az udvarunkat! Napi 10-13 mindig van! Mit lehet ellene tenni? Szoltunk nekik de nem tesznek semmit!

Figyelt kérdés
Ha megölnénk egyet azért feljelenthetne, mert a mi udvarunkon van a csirkéink daráját eszi stb! Csak azért gondolom mert van a tipikus gyümölcsfa esete, a szomszéd fájáról ha leesik a gyümölcs a kertünkbe az a miénk!

2014. máj. 2. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Pl. Megjavítani a kerítést! Vagy megmagasítani, ha átrepülik.
2014. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem megölni nem lehet, mert akkor könnyen bizonyítható a szándékosság és kártérítést követlehet. Ugyanakkor,

" 5[u] § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelô és biztonságos elhelyezésérôl, szökésének megakadályozásáról."

Ha ezt nem teszi meg, és az állatot "baleset" éri a szomszédban, akkor így járt. Magyarul, patkányméreg, kutyát ráküldöd stb. Persze először nem árt figyelmeztetni, hogy elged van és fogyni fognak a tyúkjai.

2014. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Két éve magasította meg a szomszéd a kerítést, de a háztetőre is felrepül és onnan jön át, azt meg már magasítani nem lehet.
2014. máj. 2. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Az durva. Akkor rakjon védőrácsot vagy sűrű szövésű védőhálót a tyúkudvar tetejére. Vagy vágja le a tyúkok szárnya végét, hogy nem tudjanak akkorát repülni!
2014. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Icsiro ***** válasza:
Sajnos igazából semmit nem lehet tenni ellenük, mert ezeket még megfogni is nehéz. A repülőtollaik levágása jó ötlet, de ehhez meg kell fogni őket. Nekem is voltak gyöngyöseim és velük bizony rengeteg gondom, egészen addig, amíg műanyag kerítés hálóból egy teljesen zárt hatalmas ketrecet nem csináltam nekik. A ketrecbe csellel csaltam be őket és majdnem egy évig itt éltek. -- Így csak az elviselhetetlen rikácsolásuk volt zavaró. A ketrecben földbe ásott gödörbe tojtak. A kakasok itt verekedtek, szóval teljes életet éltek addig, amíg hármat sikerült elajándékozni, hatot pedig megvettek megevésre. Bármennyire fájt is értük a szívem, nagyon jó, hogy megszabadultam tőlük. Egyébként gyönyörű madarak, a kertemből az összes káros rovart (beleértve a burgonyabogarat is) és csigát!!! eltakarították, de gyöngyöst sűrűn lakott területen nem célszerű tartani, mert egyáltalán nem olyanok, mint a házityúkok. Ezek vadmadarak. A szomszéd egészen biztos kényszerhelyzetben van és szívesen tenne a madarai vándorlása ellen, de ezeket még éjjel sem lehet befogni, mert általában télen-nyáron a szabadban éjszakáznak. (Nem úgy, mint a rendes házityúkok). Talán ha segítenétek a szomszédnak ketrecet csinálni a madaraiknak, vagy segíteni befogni a szárnyvéglevágáshoz, meg lehetne oldani.
2014. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Icsiro ***** válasza:
Egyébként az én gyöngyöseim is felrepültek a szomszéd ház tetejére!
2014. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Egon Noiro ***** válasza:
Mi is tartunk gyöngyösöket, és a szárnytollak kurtítása beválik, hacsak "gyalog" fel nem jut a tetőre... Elég rafinált madár, de a röpképtelenné tevés működik, ha minden egyes vedlés után (évente kettő) megismételjük.
2014. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Egon Noiro ***** válasza:
Ha nem csináltál még szárnytoll kurtítást, akkor érdemes először valakinek a segítségét kérni. Ha nem tudsz ilyet, próbáld meg a saját tyúkjaidon és ha úgy sikerül, akkor már csak a gyöngyös megfogása marad nehézségként. Vad és igen futós jószágok, de nem megfoghatatlanok. Be kell őket terelni egy szűkebb ólba, aztán odabent már könnyebb. Nekünk így szokott csak sikerülni.
2014. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!