Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Kis cinke babán tudok...

SOS! Kis cinke babán tudok segíteni? Kiesett a fészekből!

Figyelt kérdés

SOS!

A kutyám talált egy kismadarat séta közben!!

Egyáltalán nem tud repülni, ott vergődött a fűben.

Gondoltam, kicsivel több esélye lesz az életre, ha elhozom, mert ha ottmarad, tuti egy macska reggelije lett volna.

Mit lehet csinálni Vele?? Hol jó Neki? Mit eszik és hogy lehet segíteni Neki?


2014. máj. 11. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Találtam egy írást a madarak mentéséről, ellátásáról:


[link]

2014. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A kismadár egy cseppet átvert minket. :D

Ázottan, a fűben vergődve életképtelennek tűnt, de miután megszáradt, ivott, és ici picit talán evett, kiderült, hogy szépen próbál repdesni, csiripelt, vidám lett. :)

A fürdőben kivettem a kezembe, de a legnagyobb meglepetésemre kirepült a a tenyeremből, és szépen a mosógép mögött landolt... Szerencsére óvatosan ki tudtam venni és ezt látva, úgy döntöttünk visszavisszük oda, ahol találtuk.

Feltettem egy faágra és nagy örömünkre pár perc múlva, a hívó szavára megjelent két nagyobb madárka és a Férjem úgy látta valami még a szájukban is volt.

Az is lehet, hogy máris megtalálták a szülei. :)

Remélem minden rendben lesz Vele. :)

2014. máj. 11. 13:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy visszavitted, látod, minden jóra fordult :). Örülök, hogy így végződött a történet.


Nekem is volt egy hasonló esetem, csak ősszel, október végén. Épp kiléptem a ház ajtaján, és a postaládák alatt megláttam egy széncinegét a földön. Az oldalán feküdt, de a szája meg a szeme nyitva volt. Ránézésre úgy tűnt, hogy már nem él, de mikor fölvettem, megéreztem, hogy dobog a szíve. Gondolom nekirepült a postaládának és elkábult. El kezdtem kicsit lehelgetni, és ekkor észrevettem, hogy egy ugyanilyen madárka ott ugrál hozzánk közel egy bokor tetején. A bokrot nem találtam biztonságosnak, ezért egy fenyőfa alsó ágát választottam. Rá akartam tenni, de az egyik lábával sehogy sem akarta elengedni a kisujjamat… aztán valahogy mégis csak mindkét lábával ráállt a gallyra. Behunyta a szemét, és nem mozdult - nagyon megviselhették az események szegényt. Aztán, mikor a párja el kezdett neki füttyögni, kinyitotta a szemét, és egyszeriben nagyon kis eleven lett. Felélénkült, arrébb ugrált, forgatta a fejét, nézelődött - engem is megnézett :) . Mikor láttam, hogy minden rendben, magukra hagytam őket.


Olyan meghatóan törékeny kis teste van egy ilyen kis madárkának, és olyan jó érzés, amikor az ember látja, hogy újra jól érzi magát.

2014. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen én is nagyon örültem. :) Jó, hogy vannak olyan emberek, akik a mások számára "jelentéktelennek" tűnő állatokkal is foglalkoznak. :)

Nehéz lett volna itthon két óránként etetni, főleg, hogy nem nagyon jött be Neki a csipesszel kínált macska eledel. :(

Van egy két éves kislányom és egy kutyám is, szóval nem lett volna sétagalopp, de örülök, hogy csak első látásra tűnt olyan kis esetlennek és utána felélénkült. :)

Ügyes kis madárka. :)

2014. máj. 11. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ha máskor ilyen van, ha csak ideiglenesen is kell segíteni, akkor ne macskaeledellel próbálkozz! Bármilyen féreg, pók, légy, bogár jó, ha mást nem találsz, akkor feldarabolt giliszta is megteszi, azt 1-2 lapát föld megforgatásával lehet találni.

Persze madárfüggő, van a seregélyeknek jó a cseresznye is. :)

2014. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezt egy madár mentős pali ajánlotta, nem én találtam ki. :)

Ilyesmik nem voltak itthon épp és egy gilisztát nem szívesen aprítottam volna fel. Sajnálnám. :(

2014. máj. 12. 21:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Az általam linkelt oldalon is ezt írják az 5. pontnál:


"Szerezzük be az eledelt: macskák számára készült konzervhús; túróból, reszelt sajtból és főtt tojásból készült keverék; forrázott lisztkukac; nyers marhahús (főként szív) a legjobb alapanyag. Ezeket magevő madarak fiókáinak is adhatjuk, mert ezek is hordanak a fiókáknak rovarokat."

2014. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!