Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van olyan madár, ami kalitkába...

Van olyan madár, ami kalitkában áttelel kinn?

Figyelt kérdés
Énekesmadár vagy papagáj érdekelne, ami egy szélvédett, de nyitott teraszon elvan télen is a kalitkában, fabrikált odúban, akármiben. Kanáriról azt olvastam, hogy megfelelő táplálás mellett kibírja. Ez igaz? Esetleg más faj?
2014. máj. 25. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Állítólag a hullámos papagáj is.
2014. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

DE mért is kéne kint telelni ?


Ha valaki nem megfelelően gondoskodni egy állatról akkor ne tartson állatot.

2014. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért kellene kinn telelnie, mert elsősorban az embereket akarom megfelelően tartani, azaz nem engedek a lakásba állatot.
2014. máj. 25. 20:16
 4/9 egybaba ***** válasza:
A kiállat kereskedésben tudnak segíteni. Mi hiába írjuk ide melyik ha nem tudod megvenni. Pl a sarki lúd simán áttelel kinn, de nem annyira kalitkázható :P
2014. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én madaraim egy fűtetlen garázsban vannak télen. Egy pár nimfa, egy pár hullámos, és több kacagógerle. Teljesen jól elvannak, és még jól is érzik magukat, egészségesek. A nimfák már lassan tíz éve nálam vannak.


Azért egy nyitott terasz már egész más. A cél nem az, hogy kibírja a madár, hanem jól is érezze magát! A fentebb említett madarak hidegtűrők. Fő a fokozatosság! Kell az átmenet.


A teraszt nem annyira javasolnám. Egy m.épület, egy sufni, valami helység mindenképp javasolt.

2014. máj. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem engedsz a lakásba állatot - miért nem? az embereknek nem sok bajuk lenne 1-2 papagájtól bent, nálam is itt laknak a szobában, majdnem mindig tartottam valami kisállatot gyerekkoromtól kezdve a szobámban és lám, még élek -, tarts kinti állatot, kutyát, cicát, tyúkokat (na ők még madarak is és elvannak kint)...
2014. máj. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze lehet kinti röpdében papagájt tartani, és tartanak is. Azért egy nagy terület igényű madarat egész életében alapból se tartsunk már lakásban, csak mert állatbarátok vagyunk. :)


Röpdét be kell fóliázni télire és semmi bajuk nem lesz.


A hullámos meg ahhoz hasonló kisebb testű papagájokat nem tudom, de a nagyobbak pl. egy rozella már simán át telel. Ha nem kemény a tél és van elég mozgás tere meg élelme akkor akár még fóliázás nélkül is, de azért ne kockáztassunk.

2014. máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz lakásban állatot tartani, ne tarts állatot. Ha mindenképpen állatot akarsz tartani, tarts kinti állatot. (kimondottan kintit, nem olyat, amelyik csak "kibírja" kint.)


Te is kibírod mondjuk a teljesen hideg vízben fürdést, zuhanyzást, mégsem esne jól, ugye?

2014. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem is csak a hideggel lenne baj, hanem a huzattal, széllel is.

Plusz az ötleteddel azt is vegyük figyelembe, hogy kalitkában akarod tartani. Nem röpdében, udvaron meg nyilván nem fogod kiengedni repkedni. Vagyis szegény madár egész életében egy kalitkában fog élni elegendő mozgás nélkül. Ne tarts díszmadarat, ha nem tudsz megfelelő körülményeket teremteni neki.

Utolsó voltam.

2014. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!