Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam az utcán egy pici...

Találtam az utcán egy pici verebet az esőben, és hazahoztam, de mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés
Utánaolvasgattam jó pár helyen, de lényegében nem tudom.. Rovarokat kéne ilyenkor adni neki, mint az anyja csinálta..De legyet is alig találok. Felkapáltam a vizes kertet és ilyenkor mikor kéne egy darab gilisztát se találtam.... Olvastam valami kemény tojás sárgájáról, azzal itattam picit meg próbálom tanítani repülni.. Ahhoz képest, hogy pici, nagyon erős és harcias. Szeretném addig gondját viselni ameddig nem tud magától táplálkozni. Várok mindenféle ötleteket, hogy mit adhatnék neki, illetve mit nem!!

2014. máj. 27. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
1%

Amit nem szeretnél hallani:

A veréb az kártevő, mi itthon anno mindig lelőttük őket (bár most gyorsan rákerestem és már nincs annyira elszaporodva)


Kérdésedre a válasz itt van:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__346155-mit-e..

2014. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A veréb (a mezei és a házi is) ma már védett madár. Ha fiókáról van szó, akkor rovarokkal kell etetni, mert kirepülésig kizárólag rovartáplálékon élnek (következik ebből, hogy igencsak nagy hasznot okoznak ezzel az embernek). Ha már tud repülni, akkor magokat is eszeget, ez esetben amikor jó lesz az idő engedd el.
2014. máj. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már repül, de nem igazán tudok neki rovarokat fogni.. ezért sárgarépa vizes reszelékkel etetem amit meg is eszik meg még kemény tojássárgáját, ezeket olvastam a madármentők oldalán.
2014. máj. 28. 13:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Keményre főtt tojás sárgája, de beáztatva, valamint beáztatott kanárieleség is jó.
2014. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2014. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kori311 válasza:
Menj be a legközelebbi horgászboltba és vegyél neki egy doboz csontit.
2014. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már mindegy, nagyon megszerettem volna menteni illetve felnevelni és elengedi, de az egész mellkasa szét volt nyílva és látszott a nyelőcsöve meg minden. Szerintem ahogy kieshetett a fészekből nagyon megüthette magát, ám mikor hazahoztam nem néztem meg alaposan. :/ Nem is gondoltam, mert annyira aktív volt ilyen picin, hogy nem hittem hogy bármi baja is lehetne.
2014. máj. 30. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolkodj el papagájon. Szépek okosak is, szerintem nem bánnád meg
2014. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha szereted az állandó csipogást, szerezz be rizspintyeket. Csoda aranyosak.
2014. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!