Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan neveljem (tovább) az...

Hogyan neveljem (tovább) az egyhónapos varnyúkölkömet?

Figyelt kérdés

Csak ezért a kérdésért jöttem fel ide 3 év után, szóval nagyon kérem segítsen aki csak tud.


Régen solymász szerettem volna lenni, de ismeretség híján soha nem jött össze.

Most viszont egy amúgy külföldön élő barátomhoz került egy varjúfióka, akit ugye el kellett passzolnia és én meg ugye lelkesen jelentkeztem. Ezen a kedden hoztuk el. (05.07.) Eddig egy nyúlketrecben kellett lennie, a szobámban (és az előző helyén is sajnos), de holnap kész lesz az ideiglenes helye, egy 2x2x3-as "miniröpde", amíg a végleges 6x3x2,5-ös helye el nem készül.

Most viszont teljesen kétségbe vagyok esve. Talán laikusként elkövettem a legnagyobb hülyeséget azzal hogy ráhajtottam erre a madárkára?

Én nem akarom hogy a kalitkában élje le az életét, ellenben szinte biztos vagyok benne hogy soha nem fogom tudni csak úgy elengedni mint ahogy Kisteleki a varjait, mivel nem ragaszkodik hozzám. ( https://www.youtube.com/channel/UCEZwVmV4NhE-hEG5Edll0TQ/sea..


Tehát a valódi problémám az, hogy nagyon aranyosan elprüntyög, nem fél az emberi kéztől, ha odarakom a kezem, akkor mindig szívesen rálép, és onnantól nem is nagyon próbál elmenni (kivétel 1-2 eset), viszont sem a nevére, sem a füttyszóra nem hallgat. A szobában engedtem már ki, de nagyon kell rá figyelni mert próbál repülni de baromi béna és így egyszer összetöri magát... ...és ugye itt próbáltam hogy idejön-e nekem ha hívom messzebbről. - Na nagy francokat, pedig amikor elé rakom a kezem is füttyentek meg mondom a nevét, de ilyenkor le se szar. - Talán már itt hibáztam egyet, hogy próbálgatom kiengedni. Dícsérni simogatással és nasival, ez világos, de leszúrni hogyan kell? Vagy az elhussanásai felett hunyjak szemet továbbra is? Nem tűnik jó ötletnek.


Egész héten angolul-magyarul a netet kutattam, és egyszerűen nem találok semmit a varjúk szakszerű idomításáról, főleg nem ilyen korban. Bármilyen más madárról is csak még pihés, vagy már magától táplálkozó állapotáról találok bármi segítséget.


Gondolkoztam azon, hogy solymászcuccal elkezdtem tanítgatni, valahogy biztonságosabbnak gondolom ha be van biztosítva... https://www.youtube.com/watch?v=addu_M9ZSEM Más ismerősöm is mondta hogy így csinálta, sőt mástól is láttam erről képet, de ők eleve solymászok, nekem meg nincsen hozzá felszerelésem. Szerzek ha kell, és nem hülyeség, de nektek mi a véleményetek? [link]


Valami ötlet? Tehát ALAPIDOMÍTANI SZERETNÉM, a még kézből evő madárkámat! Én esküszöm úgy álltam hozzá hogy megküzdök minden nehézséggel ami jön, de félek ebben a tudatlanságomban előbb-utóbb a madaram leli kárát, szóval most tényleg nagyon félek hogy valamit még most az elején elrontok aztán egész életére kihat majd.


Akinek volt már varjúféléje, vagy foglalkozik madarakkal, attól részletes segítséget kérek! Nagyon fontos lenne, és baromi rossz lenne ha itt sem tudna segíteni senki, mert facebookon próbálkoztam már, aktív madaras fórumokkal meg nem igazán találkoztam.


S.O.S.



#tréning #nevelés #varjú #idomítás #dolmányos varjú #solymász #röpítés #repítés #alapidomít #alapidomítás
2014. jún. 1. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Add be valami állatkertbe ahol felnevelik csoportban és majd szabadon engedik..
2014. jún. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze. Kilőtték a szüleiket, kiskora óta embereknél van. Soha nem fog elvadulni, ebből már csak az lesz hogy vagy az első macska kapja el, vagy az első hülyegyerek vágja agyon egy féltéglával mert miért ne. Nagyon barátságos az emberekkel nem fogok szabadon engedni, és nem is hiszem hogy vágyik rá.

Lehetséges hogyha már meglesz a röpdéje és nem akarja midig a szárnyát próbálgatni akkor jobban fog rám is figyelni, nem igazán tudom.

Főleg az olyan segítséget várom hogy hogyan tanítsam, mik a jutalmazás módszerei, és mi a jó, vagy m a rossz jel a nevelgetés alatt.

2014. jún. 1. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:
jutalmazd meg azért amit szeretnél hogy csináljon. de csak miután már önállóan eszik
2014. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Üzenetben is kaptam két segítséget, nekik is köszönöm. Egyre inkább kezdek képben lenni, és ezek alapján úgy gondolom kifejezetten jól haladunk a madárkámmal, hiszen még csak pár napja van nálam és mégis nagyon jól érzi magát.
2014. jún. 1. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!