Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja lehet a kakasomnak?

Mi baja lehet a kakasomnak?

Figyelt kérdés

Helo

Van pár díszmadaram és ezt a kakast amiről szó van ingyen kaptam és pont olyan mint egy átlagos kakas csak törpe kiszerelében. Egy tyúkkal él együtt aki a testvére és egy teljesen normális tiszta ólban élnek 2en és rendesen vannak etetve itatva.

Úgy kezdődtek a bajai hogy nem akart felni az ülőkére lár héttel azután mikor megkaptam, az egyik sarokba kezdett ülni ahova raktam neki egy kis extra szalmát+forgácsot.

Télen felszedtem őket estére egy kosárba és betakartam őket rendesen.

Majd kb. 2 hónapja furán kezdett viselkedni hogy nagyon kihuzta a mellét, majd pár hete egyfolytába kihuzza a mellét és össze vissza megy mintha részeg lenne 😄. De enni eszik és a taraja is rendesen áll.

Igazából nem kötődök hozzá annyira mint a többimadaramhoz tehát legszívesebben segítenék a szenvedésén mert nem ugy néz ki mint aki egyre jobban lenne.

Szerintetek mi lehet a baja és mit csináljak velele?

köszi



2014. jún. 1. 23:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban falun elpusztult egy kotlós, ezért a két kiscsibéjét kézbe fogva folyton etettem legyekkel. De annyira megszokták ezt a mesterségesen előidézett és a normál tyúkoktól eltérő életmódot, hogy nem lettek egészségesek úgymond "lelkileg". Azok szédölögtek jérce korukban és mindkettő elpusztult. Talán azért mert kezdődött az iskola és már nem etettem őket és nem voltak képesek önállóságra a többi tyúk között sem. Azt nem tudom hogy a kakasod esetében mi lehet a baj. Az is lehet hogy több tyúk jobban felvidítaná. Mivel falun a kakas folyton a "férfias" feladatát látta el a tyúkok közt és kicsattant az egészségtől.
2014. jún. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!