Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit kell tudni a kis sándor...

Mit kell tudni a kis sándor papagájról és a tartásáról?

Figyelt kérdés

Van már két nimfapapagájom és egy kacagógerlém, melléjük jönne. Azt olvastam lehet együtt tartani velük.

Minden érdekel, tapasztalatok is jöhetnek :)


2014. jún. 3. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Kacagógerlével biztos nem, és szerintem nimfával se jó ötlet őket együtt tartani.(Esetleg nagy méretű röpdében, addig amíg nem lesz ivarérett meg esetleg télen.)

Érdemes őket párban tartani, mint minden papagájt. Elég hangosak, és éles a hangjuk. Szeretnek rágni, ezért ne favázas röpdében tartsd őket.

Nekem szakállas papagájom van, ős nem bántja a favázat mert a drót belülről van feltéve. Helyette viszont mindent szétbont a röpdében.(Fából készült falburkolatot, szigetelést, ülőrudakat és minden fa elemet amihez hozzáfér.)

2014. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért gondolod, hogy nem lehet együtt tartani a gerlével? (köszönöm a választ egyébként :) )
2014. jún. 15. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert szerintem ő tud a legkevésbé védekezni. De aztán az is lehet hogy pont vele nem fog foglalkozni, mert nem papagáj...
2014. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kacagógerlém a legbelevalóbb madaram eddig ami valaha volt, szóval a védekezéssel szerintem nem lesz problémája :D
2014. jún. 17. 14:51
 5/6 A kérdező kommentje:
Még mindig várok válaszokat :)
2014. jún. 23. 14:25
 6/6 anonim ***** válasza:
2 éves kortól (kb ivarérés) más fajjal nem ajánlatos együtt tartani (bár már előtte se igazán) a kacagó gerle lábát szépen elfogja törni ... a nimfa nem igazán balhézós madár de őt is simán leveri ..
2014. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!