Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Neostomosan vörös madártetűatk...

Neostomosan vörös madártetűatka ellen?

Figyelt kérdés

a tavalyi költés alatt valahogy eltetvesedett az egyik odú a papagájaimnál. Akkor sikerült kiirtani őket, most viszont megjelent egy másik volierben. Abból a szerből, ami akkor bevált, nem lehet kapni, így Neostomosant vettem.

Szerintetek fog hatni, vagy búcsúzzak el a maradék 3 fiókától?



2014. jún. 8. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél piretmix port (700Ft) !!!! Nekem az összes odúból ezt takarította ki őket!
2014. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem is a piret mix vált be, anno azzal irtottam ki őket. Most viszont semmi nincs nyitva (ünnepnap) és az egyetlen kisállat kereskedés ami nyitva volt a környéken csak Neostomosannal tudott szolgálni.

Viszont 2 nap alatt úgy elszaporodtak ezek a kis nyomorultak, hogy elvittek 2 fiókát tegnap reggelre és már ott voltak mindenhol.

Most lefújtam mindent a volierben, az odút elégettem, úgyhogy a kicsik cipősdobozban laknak míg nem sikerül összerakni egy újat. Meg kiirtani a tetveket.

2014. jún. 9. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:
(első vagyok) Neostomosan élősködőkre való így akkor erre is jÓ! (Kivéve hal és macsaka ..)A legjobb az elégetés akkor tuti elpusztulnak. Én az odúkat még a piretmixen kívűl ősszel ki szoktam perzselővel égetni .
2014. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tegnap megjelentek a szomszédos volierben is, a FA nimfáimnál, ott időben elkaptam, maradtak a kicsik. Lepermeteztem az egész odút, ma veszek piret mixet. Nyilván ez az én szerencsém amúgy, hogy olyankor lepnek el ezek a szarok, mikor semmi nincs nyitva...

Én tavasszal, mikor már jóidő van kihipózom az odúkat meg a követ alattuk, a faszerkezetet meg lefújom, de mikor jön a kánikula mindig megjelennek.

Én a verebekre gyanakszom, akik rendszeresen ide járnak lebzselni meg felszedni a kiszórt magokat, szerintem ők hordják befele az élősködőket. Az az egyetlen baj, hogy már mindent kipróbáltam ellenük de csak visszajönnek...

2014. jún. 10. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!